Вердер пречупи Хановер с два късни гола на Петерсен (ВИДЕО)

Вратарят Цийлер направи чудеса от храброст, но капитулира два пъти в самия край

Вердер надигра Хановер с 2:0 след два много късни гола на Нилс Петерсен „Везерщадион”  в първия мач от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините имаха ясно изразено предимство през целия мач, но направиха куп пропуски и за малко да се задоволят само с точка. Вердер отправи цели 29 удара към вратата на Хановер, който остана без своя основен реализатор Абделуе в края на първата част заради контузия.

Във втората минута Лукимия нацели гредата с глава след корнер. В 10-ата Юнузович стреля опасно, но Цийлер спаси.

В средата на първата част Петерсен стреля по диагонала, но Цийлер отново спаси, този път с крак. Хънт стреля над целта от воле от страхотна позиция.

Вратарят на Хановер бе герой през първата част, ала след почивката натискът на Вердер продължи.

Головете обаче дойдоха в последните пет минути. Елия проби отдясно и намери Петерсен, който засече в близкия ъгъл за 1:0.

Само две минути след това Йълдъръм елегантно вдигна топката за Петерсен и нападателят с красив удар от въздуха се разписа с помощта на дясната греда.

Вердер мръдна една позиция напред и вече е 11-ти с 25 точки. Хановер остава 10-ти с 26.