ПСЖ се разправи с Тулуза - 4:0 (ВИДЕО)

Лукас Моура изигра страхотен мач, Сиригу вече два месеца не пуска гол в Лига 1

Пари Сен Жермен разгроми Тулуза с 4:0 като гост в първа среща от 23-ия кръг на Лига 1 и се откъсна с три точки пред Лион на върха в таблицата. Тулуза игра повече от половината време на мача с човек по-малко.

Дейвид Бекъм още не се е присъединил към отбора, но друго много известно име откри резултата на бърза ръка в мача. Лавеци центрира и Хавиер Пасторе с едно докосване прати в мрежата за 0:1 в 4-ата минута.

Класата на парижани си личеше във всяка атака и те удвоиха аванса в 36-ата минута. Лукас Моура се подигра със защитата на домакините, проби отдясно и центрира, а Златан Ибрахимович засече с глава – 0:2. Това бе 20-ти гол за Ибрахимович с екипа на ПСЖ.

В средата на втората част гостите оформиха разгрома с две бързи попадения.

20 минути преди края отново Лукас Моура направи рейд и намери на задната греда Мамаду Сако, а бранителят не сбърка за 0:3.

Ибрахимович се пребори с цялата защита на Тулуза и пусна за Ван дер Вийл за крайното 0:4 в 73-ата минута.

След този мач вратарят на ПСЖ Салваторе Сиригу няма допуснат гол в Лига 1 вече над два месеца.

ПСЖ е на върха с 48 точки, а Лион е с 45 и мач по-малко.