Рома катастрофира срещу Каляри (ВИДЕО)

Сардинците попиляха „вълците” с 4:2 насред „Олимпико”

Рома даде шокиращ старт на 23-ия кръг в Серия А като отстъпи с 2:4 срещу Каляри на своя „Олимпико”. Наинголан, Сау, Пизано и автогол на Гойкоечеа оставиха горчив вкус за Зденек Земан и неговите играчи, които доминираха, но загубиха.

Освалдо, Тоти и Ламела водеха римската атака, а Гойкоечеа бе на вратата.

Първият мач между тези два отбора този сезон не се игра и Рома спечели служебно с 3:0. Може би и заради това Каляри бе мобилизиран за краен предел да си отмъсти на този съперник.

Сардинците поведоха след само 4 минути. Раджа Наинголан засече центриране на Марко Сау за 0:1.

Ламела и Иван Пирис опитаха да изравнят, но стреляха над вратата. 10 минути преди почивката неостаряващият Франческо Тоти изпълни тази задача. Емблемата на Рома стреля покрай стената от пряк свободен удар и матира Агаци – 1:1.

Големият шок за Рома дойде в началото на втората част, когато гостите стигнаха до два бързи гола.

Първо вратарят Гойкоечеа изпусна центриране на Данило Авелар и си отбеляза автогол, а в 54-ата минута Виктор Ибаро намери Сау, който с глава покачи на 1:3.

Даниеле Де Роси и Тоти се мъчеха да върнат „вълците” в мача. Рома владееше повече топката, но Каляри изчака удобния момент да убие интригата напълно.

Пизано разтърси мрежата от 13-4 метра и резултатът стана разгромен – 1:4.

Две минути преди края Рома върна един гол. Ламела подаде на Макиньо и бразилецът намали на 2:4.

Рома е на осмо място с 34 точки, Каляри вече е 14-ти с 24.