Ботев изравни в последната минута срещу поляци за 1:1 (ВИДЕО)

Резервата Костадин Дяков се разписа в 90-ата минута, "канарите" имаха предимство през целия мач

Ботев (Пд) записа второ поредно реми на лагера в Кипър след 1:1 срещу 13-ия в полския елит Корона (Киелце). „Канарите” бяха по-добри през целия мач срещу поляците, но се оказаха догонващи и изравниха чак в последната минута чрез резервата Костадин Дяков. Мачът се игра в Паралимни, на 7 км. от Агия Напа, където са отседнали пловдивчани.

В първата си проверка "канарите" направиха 2:2 с последния във втора дивизия на Русия - Химки.

Дебют през втората част за Ботев записа новото попълнение Луис Педро, който игра пълни 45 минути след почивката.

Мачът на стадиона в Паралимни започна при много приятно слънчево време, а на терена Ботев контролираше играта, но без да създава опасни положения.

Чак в средата на първата част Вандер Виейра проби отляво и центрира, Неделев овладя на задната греда, но се подхлъзна и топката бе избита.

Бившият защитник на ЦСКА Сивард Спрокел направи голям пропуск  в 33-ата минута. Неделев центрира от корнер, Спрокел беше сам на 8-9 метра от вратата, но засече много лошо и вместо към вратата прати топката много високо право нагоре.

Неделев пробва и сам да огорчи съперника, ала изстрелът му от 25 метра профуча ниско на около метър покрай лявата греда.

Станимир Стоилов направи две промени на почивката. Той пусна в игра новото попълнение Луис Педро, който записа дебют, и Артур Енрике, а Мариян Огнянов и Бобан Грънчаров отстъпиха своите места.

Иван Цветков бе незабележим през първата част, но се активизира в началото на втората. На два пъти той показа техника отдясно, като първо центрирането му за Педро бе пресечено, а после с воле от малък ъгъл принуди защитник да чисти напосоки.

Мъри направи и промени в защита като пусна Асен Караславов за Сивард Спрокел. В атака Дяков замени Виейра.

Полският страж на Ботев Адам Стаховяк спаси чист гол в 69-ата минута, когато се разтегна максимално и извади удар на Цебула в горния ляв ъгъл.

14 минути преди края поляците поведоха след корнер, при който защитникът Кристоф Киерц засече на първа греда в мрежата за 0:1.

Караславов удари напречната греда след пряк свободен удар и меле , но преди това имаше маркирана засада.

Късметът се усмихна на „канарите” в последната 90-та минута.  Галчев центрира от пряк свободен удар, Бамого се пребори за топката, Костадин Дяков остана сам срещу вратаря и стреля покрай него, а защитник на Корона отклони в мрежата при опит да предотврати попадението – 1:1.

Веднага след гола главният съдия даде край на контролата.

Ботев (Пд) - Корона (Киелце) 1:1
0:1 Киерц '76
1:1 Дяков '90

Ботев (Пд): Адам Стаховяк – Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев – Борис Галчев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов – Тодор Неделев, Вандер Виейра, Иван Цветков;
През втората част в игра се появиха: Андонов, Перейра, Енрике, Дяков, Костов, Педро, Бамого

90' Край на мача веднага след гола на Ботев! Ботев (Пд) - Корона (Киелце) 1:1!

90' ГОООООЛ ЗА БОТЕВ!!!! Меле след центриране на галчев, Дяков е най-съобразителен и бележи с рикошет в защитник! Ботев изравни!

88' Бърза контра на Ботев е спряна със засада на Бамого.

87' Перейра направи рейд отдясно и направи нещо средно между удар и центриране - вратарят лови.

84' Безкрайно неточен удар във висините на Йордан Христов.

78' Галчев центрира, Бамого не можа да засече добре, Караславов добави в напренчата греда, но има и маркирана засада.

76' ГОЛ ЗА КОРОНА!!! Защитникът Киерц засече центриране от корнер на първа греда и бележи за 0:1 в полза на полския тим.

73' Луис Педро финтира съперник по десния фланг и центрира меко, Иван Цветков се канеше да стреля от въздуха, но бранител изби с глава току пред крака му.

70' Станислав Костов влиза в игра. Виейра и Неделев пък са заменени от Перейра и Бамого.

69' Страхотно спасяване на Стаховяк! Полският страж на Ботев извади удар на Цебула в горния десен ъгъл, като се хвърли и с пръсти изби над вратата в корнер!

68' Центрирането на Неделев от корнер отново не води до никакви проблеми за Корона.

65' Мъри прави нови смени: Асен Караславов влиза на мястото на Сивард Спрокел, а Костадин Дяков заменя Вандер Виейра.

64' Галчев късо от корнер за Виейра, той центрира чудесно, бранител елегантно вади с пета в корнер.

63' Иван Цветков технично се освободи, после стреля от воле от малък ъгъл защитник чисти.

62' Натиск на Ботев, отборът на Корона е натикан в наказателното поле.

60' Хубава атака на Ботев - Виейра излъга трима и намери Цветков на крилото, ниското центриране е пресечено, после и Артур Енрике опита ново центриране, пак неуспешно.

54' Добро центриране отляво на Вандер, но нямаше кой да засече с глава и полската защита чисти.

49' Вандер Виейра стреля силно отляво, но ниският му удар попада в ръцете на вратаря.

46' Новото попълнение на Ботев Луис Педро се появява на почивката и прави дебют за тима на Станимир Стоилов. Артур Енрике също влиза на почивката. Заменени са Мариян Огнянов и Бобан Грънчаров.

46' Нов състав за Корона през втората част: Малковски, Киерц, Маларджик, Боджьох, Лисовски, Йованович, Форзманцик, Марковичи, Цебула, Ямрос, Жевалков

46' Начало на втората част!

45' Край на първата част! Ботев (Пд) - Корона (Киелце) 0:0 при изявено преимущество на "канарите".

42' Неделев получи отдясно, навлезе към центъра и опита силен удар, но не уцели добре топката и тя излезе в тъч от другата страна...

37' Христов се втурна на пробив към вратата през центъра, но бе спрян с добра намеса на защитник.

36' Тодор Неделев шутира извън наказателното поле, но изстрелът мина на около метър вдясно от вратата.

36' Стаховяк без проблем лови балонно центриране отдясно.

33' Пропуск за БОТЕВ!  Бърза атака на Ботев доведе до корнер. Неделев намери Спрокел, но защитникът много неумело опита да засече и прати високо нагоре топката, въпреки че беше на 8-9 метра сам пред вратата.

27' Неделев опитва ново центриране от пряк свободен удар. Този път отдясно, но резултатът е същият - топката в ръцете на вратаря.

26' Неделев центрира остро отляво, но доста високо и вратарят лови.

23' Поляците не успяват да намерят своя ритъм. Корона е на 13-то място от 16 отбора в елита на Полша, но е на цели 10 точки пред двата отбора в зоната на изпадащите.

23' Вандер проби на скорост отляво и центрира, Неделев овладя на задната греда, но се подхлъзна и бранител изби топката. Добра атаката на Ботев.

20' Поляците много нескопоасно опитаха да направят заучено изпълнение на ъглов удар и топката излезе в аут.

18' Вандер Виейра беше ударен лошо в главата и лекарите замразиха удареното с лед. Временно бразилецът е извън игра.

17' Неделев центрира от корнер, нищо опасно.

15' Без чисти голови положения в първия четвърт час на двубоя.

9' Неделев центрира, Виейра използва грешка на бранител на поляците, но с воле от въздуха прати слабо покрай дясната греда.

7' По-активна игра на "канарите" в началото на мача.

4' Галчев центрира от пряк свободен удар, но защитата на Корона чисти.

3' Корона започва в следния състав: Малковски, Голански, Стано, Кианскас, Силвестразак, Завистовски, Ленартровски, Корзим, Янорта, Соболевски, Ангиелски

2' Ето стартовия състав на Ботев: Адам Стаховяк – Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев – Борис Галчев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов – Тодор Неделев, Вандер Виейра, Иван Цветков

1' Начало на мача!

0' Двата отбора излизат на терена.

0' Прекрасно слънчево време на стадиона в Паралимни