2. Баскетбол
  3. Клуж и Христо Николов с победа в Румъния

Клуж и Христо Николов с победа в Румъния

Отборът на Клуж, където играе Христо Николов, постигна победа в 20-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния. Клуж спечели като гост на Плоещ с 97:88 (22:20, 27:18, 24:26, 24:24) точки

Отборът на Клуж, където играе Христо Николов, постигна победа в 20-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния.

Клуж спечели като гост на Плоещ с 97:88 (22:20, 27:18, 24:26, 24:24) точки.

Николов игра 21:37 минути като титуляр и се отличи с 20 точки, 2 борби и 2 асистенции.

След тази победа Клуж остава на второ място в класирането с 14 успеха и 6 загуби. Лидер е Орадея с 18 победи и 2 загуби.

В друг мач от кръга Газ Метан, където играе Иван Лилов, победи гостуващия Ровинари със 75:71 (17:24, 22:20, 20:10, 16:17) точки.
Лилов бе титуляр, игра 14:10 минути и завърши с 6 точки и 3 борби.

Газ Метан е на осмо място в класирането с 12 победи и 8 загуби. В Гърция Арис, с Александър Везенков в състава си, загубиха от гостуващия Ретимно със 71:73 точки.

Българинът игра 23 минути и записа 13 точки, 6 борби и 3 "откраднати" топки. Арис е с 6 победи и 9 поражения и заема 8-мо място в класирането.