Бейл донесе трите точки на "шпорите" при визитата на УБА (видео)

Тотнъм с трудно 1:0 над "дроздовете"

Отборът на Тотнъм спечели ценни три точки при визитата си на Уест Бромич, след като надделя с минималното 1-0 при визитата си на „Дъ Хоуторнс“ в среща от 25-ия кръг на Премиършип.

Срещата започна с изгодна възможност за "дроздовете", след като Шейн Лонг се откъсна очи в очи със стража на гостите, но Лорис скъси ъгъла и нападателят поведе силно топката и тя излезе в аут. В 21-ата минута отново Лонг бе намерен на чиста позиция, но от десетина метра шутира в тялото на френския страж.

Втората част стартира кошмарно домакините, които останаха с човек по-малко. Македонецът Горан Попов получи директен червен картон, след като се изплю върху Кай Уокър.

В 54-ата минута Холтби стреля опасно, но Фостър спаси. В средата на втората част „шпорите“ стигнаха до ценното попадение, след като Гарет Бейл проби отлично през центъра и с бомбен шут от над 20 метра намери горния десен ъгъл на Фостър.

До края лондончани задържаха без особени проблеми преднината си и стигнаха до важния успех.

След тази победа Тотнъм вече има 45 точки и се намира на само една от третия Челси, докато УБА остава на деветата позиция с 34 пункта.