Интер с нов срам, падна от последния (видео)

Болоня с ценно 3:2 над Пескара (видео)

Отборът на Интер продължава със слабите си игри през този сезон, след като днес загуби от Сиена с 1:3. Срещата се игра на стадион "Артемио Франки" и бе от програмата на 23-ия кръг на италианската серия "А".

Гостите завършиха мача с 10 човека, след като Киву получи директен червен картон в 55-ата минута.

Футболистите на Джузепе Якини откриха резултата с гол на Емегара от засада в 21-ата минута. Интересно е, че "нерадзурите" не протестираха кой знае колко макар повторенията да показаха, че съдиите сгрешиха зачитайки попадението на Сиена.

Минута по-късно обаче гостите имаха поводи за радост. Касано центрира коварно отляво, а вратарят Джанлука Пеголо проспа ситуацията - 1:1.

В 25-ата минута обаче Сесту в красиво изпълнение закова Ханданович и домакините отново бяха с едни гърди пред съперниците си.

Това бе и решаващият момент в мача, защото до края 18-кратните шампионите така и не успяха да отвърнат. Нещо повече - в 55-ата минута Емегара бе спрян в наказателното поле от Кристиан Киву. Последва дузпа и червен картон за румънеца.

Зад топката застана Розина, който не даде шанс на Ханданович, оформяйки и крайното 3:1.

В друг мач от този 23-и кръг на калчото, отборът на Болоня спечели ценни три точки в битката за оцеляване, надигравайки един от преките си конкуренти Пескара с 3:2 на неговия "Адриатико - Джовани Корначия".

Домакините откриха чрез Владимир Вайс, който бе точен от дузпа в 30-ата минута, а само 4 по-късно Диаманти, също от дузпа изравни. Пескара отново излезе напред след нова дузпа, този път реализирана от Д'Агостино.

През втората част гостите се активизираха и в 50-ата минута Джилардино възстанови статуквото след хубав пас на Диаманти. Крайното 3:2 пък оформи Коне в 66-ата минута.