Нюрнберг с глътка въздух след 2:1 над Гладбах (видео)

Отборът на Нюрнберг стигна до много важна победа в борбата си за оцеляване, след като победи тима на Борусия Мьонхенгладбах с 2:1. Срещата се игра на стадион "Нюрнберг" и бе от програмата на 20-ия кръг на първа Бундеслига.

В 3-ата минута главният съдия Флориан Мейер отсъди много спорна дузпа в полза на домакините, след като Майк Франтц се свлече в наказателното поле, въпреки че нямаше съприкосновение между него и Торбен Маркс. Зад топката застана опитният полузащитник Тими Симонс, който бе точен от точката за дузпа - 1:0.

В 30-ата минута Нюрнберг удвои своя аванс. При бърза контраакция, Кийотаке спринтира през средата и с извеждащ пас намери непокрития Пекхарт, който не сбърка за 2:0.

В 58-ата минута натискът на гостите даде резултат и Херман намали резултата. Топката бе изритана силно напред към де Йонг. Той добре отклони с глава към Херман, който с тoповен изстрел разстреля Шефер за крайното 2:1.

След успеха домакините са 14-и с 24 пункта, 8 повече от 16-ия Хофенхайм, докато гостите изпуснаха златната възможност да задминат Шалке 04 и Майнц 05, които сгрешиха във вчерашните си двубои.