Севиля се укрепи в "златната среда" след 2:1 над Райо

Ракитич изгонен в края на срещата за симулация

Отборът на Севиля постигна нова важна победа в борбата за оставане в Ла Лига, след като днес се наложи с 2:1 над летящия високо тим на Райо Валекано. Срещата се игра на стадион "Рамон Санчес Писхуан" и бе от програмата на 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

Андалусийците завършиха мача с 10 човека, след като Ракитич си изкара 2 жълти картона в рамките само на 2 минути в самия край на срещата.

Двубоят започна на бавно, като в началото и двата тима не поемаха излишни рискове в атака. Първият точен удар обаче бе на сметката на домакините, но Рубен спаси изстрела на Навас с глава.

В ответната атака "пчеличките" можеха да ужилят съперника си, ала Бето отрази шута на Трасхорас.

Така дойде даденото от рефера продължение на първата част, когато Негредо намери Ракитич след централната линия, а хърватинът със страхотна бомба хвърли в екстаз феновете на "Рамон Санчес Писхуан"

Втората част обаче стартира с натиск на Райо, който даде резултат в 51-ата минута, когато Домингес възстанови статуквото от дузпа, отсъдена срещу самия него след нарушение на Наваро.

След попадението андалусийците натиснаха и още в 54-ата минута си върнаха аванса. Тогава Негредо засече отблизо остро подаване на Коке за 2:1.

В самия край на мача Севиля остана с 10 души, след като Иван Ракитич получи 2 жълти картона само за 2 минути, вторият, от които за симулация.

Нов гол обаче не падна и така Севиля победи Райо Валекано с 2:1 и се изкачи на 11-и място във временното класиране с актив от 29 точки, на 9 от зоната на изпадашите. Гостите от Райо пък са 6-и с 34 пункта.