Борусия (Д) измести Байер от второто място след 5-голов трилър (ВИДЕО)

Обрат, пропусната дузпа и победен гол на Левандовски за 3:2 на "Бай Арена"

Борусия Дортмунд победи Байер Леверкузен с 3:2 в последна среща от 20-ия кръг и измести "аспирините" от втората позиция в Бундеслигата. Шампионите пвоедоха с 2:0 още до 9-ата минута, Байер изравни след почивката, но Левандовски донесе трите точки за тима на Юрген Клоп. За Байер това е първо поражение у дома в шампионата след 7 победи и две ремита.

Кастро беше изведен сам срещу вратаря във втората минута, но прехърлящият му удар на Лангерак мина над вратата. Лангерак пазеше заради травмата на Роман Вайденфек, а Хумелс носеше капитанската лента, защото Кел беше резерва.

Левандовски намери Ройс, а той елегантно прехвърли вратаря Лено за 0:1 в третата минута.

После полякът беше фаулиран от вратаря и Блажчиковски от дузпа прати стража в грешния ъгъл за 0:2 след 9 минути.

През втората част Байер наложи тотален натиск.

Кислинг елиминира технично защитник и вратаря Лангерак, за да пусне за Щефан Райнартс, който засече отблизо със шпагат в мрежата за 1:2.

В 62-ата Райнартс отбеляза втори гол и за първи път в своята кариера вкара два гол в един мача. Бьониш игра с глава след пряк свободен удар и върна топката в купа от играчи около дузпата, а там Райнартс прати с глава под гредата, за да изравни 2:2.

Волшайц се оказа големият грешник за домакините. Бранителят върна леко една топка назад към вратаря, Гьотце стигна първи и въпреки че Лено спаси удара притичалият Робърт Левандовски намери празната мрежа за 2:3.

Гостите получиха втора дузпа в 69-ата минута. Левандовски заблуди Бьониш и той го фаулира, а реферът Денис Айтекин посочи пак бялата точка.

Този път Блажчиковски изпълни много слабо и Лено лови.

Андре Шурле бе много близо да изравни, но засече центриране покрай дясната греда и Борусия удържа важния успех.

Борусия Дортмунд вече е втори с 39 точки, а Байер Леверкузен е трети с 37. Лидер е Байерн Мюнхен с 51 точки и цели 12 аванс пред настоящия шампион.