Супер Марио понесе Милан на гръб още в дебюта си (ВИДЕО)

"Росонерите" биха трудно Удинезе с 2:1, Балотели с два гола

Отборът на Милан записа трета поредна победа, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Удинезе. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 23-ия кръг на италианската Серия "А".

Мечтан официален дебют за "росонерите" направи новото попълнение Марио Балотели, който вкара и двата гола за своя тим. Попадението за "зебрите" пък бе дело на Пинци. Вторият гол на Супер Марио, който беше от дузпа, обаче породи спекулации, тъй като останаха съмнения за симулация на Стефан Ел Шаарави.

Иначе двубоят стартира с неточен удар именно на Супер Марио и силен натиск на Милан. В 11-ата минута пък Нианг бе близо до откриване на резултата, ала Падели спаси изстрела му с глава.

След 20-ата минута гостите се поотвориха и Шаарави, Монтоливо и Сапата изтърваха от изгодни позиции.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Марио Балотели получи в наказателното поле и с хубав шут с левия крак не остави шансове на Падели, хвърляйки в екстаз тифозите на "Сан Сиро".

След попадението домакините продължиха да натискат, ала след неточни удари на Балотели и Фламини нови голове до полувремето нямаше.

Втората част стартира с два пропуска на Ел Шаарави и неточен изстрел на Ди Натале, преди да дойде 55-ата минута, когато след бърза контраатака Муриел изведе Пинци на изгодна позиция и последният не сбърка за 1:1.

След гола "росонерите" натиснаха мигновено, но неточност пред гола показаха Нианг, Балотели и Нианг.

Така дойде даденото от рефера продължение, когато реферът отсъди спорна дузпа за нарушение срещу Ел Шаарави. Зад топката застана Марио Балотели, който бе точен от бялата точка, оформяйки крайното 2:1.

След успеха "росонерите" излязоха на 4-о място във временното класиране с актив от 40 точки, на 3 зад 3-ия Лацио. Гостите от Удине пък са 9-и с 33 пункта.