Атлетико с мъчно 1:0 над Бетис (видео)

Реал Сосиедад безпощаден у дома и срещу Майорка (видео)

Отборът на Атлетико (Мадрид) скъси на 9 точки разликата до лидера Барселона, след като тази вечер се наложи, макар и трудно, с 1:0 над тима на Бетис. Срещата се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

Като цяло двубоят бе доста скучен и във всичките 90 минути бяха отправени едва 5 точни удара. Домакините започнаха по-добре, но пропуски направиха Годин и Габи.

За гостите най-добрата възможност изтърва Перкуа, чийто удар бе спасен от стража андалусийци.

Втората част стартира с нова добра намеса на Куртоа, дошла след шут на Начо.

Така се стигна до 61-ата минута, когато падна и единствения гол в мача. Тогава Коке центрира към вратарското поле, където Диего Коща се извиси над всички и с глава оформи крайното 1:0.

След успеха "дюшекчиите" имат вече актив от 50 точки и се намират на 9 зад лидера Барселона. Тимът на Бетис пък е 5-и с 35 пункта.

В другия късен мач от неделната вечер Реал Сосиедад продължи с категоричното си представяне у дома, побеждавайки категорично с 3:0 състава на Майорка.

Срещата изглеждаше предрешена още в 29-ата минута, когато Хави Маркес си изкара втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена.

Баските обаче съумяха да пробият противниковата отбрана чак в 55-ата минута, когато Кастро се разписа след спасяване на Калатаюд и добавка отблизо.

Натискът на Реал обаче продължи и в 70-ата минута Карлос Вела удвои аванса на своите с кинжален удар в горния десен ъгъл на вратаря на гостите.

Крайното 3:0 пък оформи резервата Ифран в 88-ата минута, когато той получи в пеналта, овладя на гърди и шутира мощно и въпреки рикошета в бранител на Майорка кълбото влетя отново в мрежата.

След победата баските се намират на 8-о място в подреждането с 33 точки, докато гостите са предпоследни със 17 пункта, на 4 от спасителния бряг.