3. Литекс с престижно реми срещу шампиона на Сърбия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс с престижно реми срещу шампиона на Сърбия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Оранжевите" с второ поред равенство 1:1 в Турция, резервата Иса се разписа срещу Партизан

Съставите на Литекс и сръбският шампион Партизан приключиха при 1:1 контролата помежду си, играна в Турция на терена на хотел „Maxx Royal”, който е база на белградския клуб в Белек.

Сред титулярите на „гробарите” бе българският национален бранител Иван Иванов, който нямаше много работа през първото полувреме, защото Партизан бе по-силният отбор преди почивката.

Наставникът на „оранжевите” Христо Стоичков пък не можеше да разчита единствено на отсъстващия заради ангажименти с националния си тим албанец Армандо Ваюши, но въпреки това до почивката неговите момчета не можаха да създадат сериозни опасности през първото полувреме.

То започна добре за символичните домакини, тъй като „гробарите” поведоха още в 11-ата минута, когато Илко Пиргов се опита да пресече дълъг пас зад гърба на „оранжевата” отбрана, но топката попадна у Нинкович и той майсторски го прехвърли от 30 метра за 1:0.

До паузата белградчани продължиха да диктуват събитията на терена, но на почивката Христо Стоичков пусна в игра Емил Грозев, Момчил Цветанов и Исмаил Иса, а включването на последните двама освежи играта на ловчанлии.

Като цяло "оранжевите" изиграха страхотно второ полувреме и дори могат донякъде да съжаляват, че не стигнаха до успеха.

Те успяха да изравнят резултата в 67-ата минута, когато именно резервата Иса получи хубав пас в пеналтерията и направи 1:1, а малко след това нападателят можеше да донесе и победата на своите, но ударът му от границата на наказателното поле излезе в аут.

До края на срещата двата състава имаха по една възможност да стигнат до успеха, ала не можаха и така в крайна сметка контролата закономерно завърши наравно 1:1.

Novsport.com припомня, че това е второ поредно реми за „оранжевите” в Турция, тъй като те започнаха втория си подготвителен лагер в южната ни съседка с равенство 1:1 и срещу украинския Карпати Лвов, воден от бившия наставник на Левски Николай Костов.

Следващата контрола на ловчанлии е на девети февруари и стартира в 17:30 часа, а съперник в нея е шампионът на Беларус - БАТЕ Борисов.

Стартови състави:

Литекс: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 7. Ванжер, 10. Жуниор, 6. Симеон Славчев, 17. Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 23. Небойша Йеленкович
През второто полувреме в игра се появиха: Емил Грозев, Момчил Цветанов, Исмаил Иса, Томи Костадинов, Руменов, Хасани, Недялков, Колев, Динчев и Александров

Партизан: 30. Никола Петрович, 2. Ал. Милкович, 15. Иван Иванов, 3. Владимир Волков, 11. Никола Нинкович, 4. Предраг Лука, 99. Милан Смилянич, 16. Марко Живкович, 10. Елиомар Силва, 22. Саша Илич, 5. Неманя Кожич;

МАЧА ПО МИНУТИ:

'90 Край на мача. Партизан и Литекс не се победиха и приключиха контролата помежду си при резултат 1:1!

'86 Партизан отговори на предизвикателството с удар на Живкович, който овладя топката след центриране от корнер, но стреля над вратата.

'82 Нов шанс за Литекс да стигне до пълен обрат. Влезлият като резерва Кирил Десподов бе много близо до гола след разбъркване в наказателното поле на „гробарите”, след което топката попада у юношата, но плътният му шут не намира рамката на вратата.

'72 Иса бе близо до второ попадение в срещата, но ударът му от границата на наказателното поле излезе в аут.

'67 Гоооол за Литекс! "Оранжевите" изравняват резултата чрез резервата Исмаил Иса - 1:1. Нападателят бе намерен в пеналтерията от Томи Костадинов и безпроблемно възстанови статуквото.

'64 Наставникът на Литекс Христо Стоичков извърши няколко промени и пусна в игра Томи Костадинов, Руменов, Хасани, Недялков, Колев, Динчев и Александров.

'62 Появилият се на почивката Момчил Цветанов изведе технично зад гърба на сръбската отбрана друг футболист, влязъл на смяна, но Иса е в положение на засада.

'59 Играта през второто полувреме се изравни и събитията през първия четвърт час след почивката се водят предимно в центъра на терена.

'51 Aтака на Партизан завършва с удар на Волков от 20 метра, но шутът му бе блокиран.

'46 Начало на второто полувреме, 3 смени на почивката в Литекс. В игра се появяват Емил Грозев, Момчил Цветанов и Исмаил Иса.

'45 Край на първото полувреме! Партизан се оттегля на почивка с минимална преднина.

'39 Георги Миланов опитва силата на своя удар. Шутът му от близо 20 метра бе добър, но топката мина на сантиметри от вратата на „гробарите”, след което излезе в аут.

'35 След попадението на Партизан, темпото на играта спадна. Литекс не отстъпва инициативата на своя противник, но липсва достатъчно агресивност и прецизност в наказателното поле. Ловчанлии създадоха 2-3 нелоши атаки, но без успешен завърше

'23 Литекс се опитва да отговори с удар на Александър Цветков от 20-ина метра, който обаче излиза в аут.

'21 В рамките на броени секунди Партизан получи два шанса да увеличи преднината си, но Кожич и Смилянич пропуснаха да се разпишат.

'18 След попадението срещата се оживи, защото Литекс започна да напада по-масирано, а това отваря пространства в защитата на ловчанлии.

'11 Гоооол, Партизан открива резултата чрез Нинкович - 1:0! Илко Пиргов излезе, за да пресече един пас зад гърба на "оранжевата" отбрана, но изрита топката в Живкович, след която тя попадна у Нинкович и той от 30 метра порази целта майсторски.

'10 Първите десет минути са равностойни, играта се води предимно в центъра на терена.

'5 Литекс създава първата добра опасност в срещата. Бразилецът Ванжер проби добре, но ударът му мина над вратата на Петрович.