3. Левски почна втория лагер в Кипър с престижно 2:0 над Локо (Москва) (ВИДЕО)

Левски почна втория лагер в Кипър с престижно 2:0 над Локо (Москва) (ВИДЕО)

Гаджев и Де Карвальо точни за "сините", Тигъра спаси дузпа на Павлюченко

Отборът на Левски записа първа победа в контролите през зимната подготовка, след като днес се наложи с 2:0 над Локомотив (Москва). Срещата се игра в Ларнака и бе първа за "сините" от втория им подготвителен лагер в Кипър.

Попаденията за българите бяха дело на Владимир Гаджев от фаул в 66-ата минута и на Базил де Карвальо от дузпа в 87-ата.

Пламен Илиев и Михаил Иванов пък се преставиха отлично под рамката на вратата, като Тигъра дори спаси и дузпа на Роман Павлюченко.

Мачът стартира с по-добра игра на българите, които стояха далеч по-добре на терена от съперника си в началните минути.

В 5-та минута бранител на московчани стреля с глава в аут, а в 9-та Гаджев опита късмета си от корнер, но също не намери целта.

Първият точен удар в мача дойде в 20-ата минута, когато Жоао Силва изстреля истински снаряд от фаул от над 25 метра, ала Гилерме бе добре пласиран и изби в ъглов удар.

Само 120 секунди добра възможност се откри и пред Владо Гаджев, но шутът му бе спасен от стража на Локомотив.

Натискът на левскарите продължи и нови възможности се откриха пред Силва и Гаджев, ала удар на първия бе спасен, а вторият стреля неточно.

Първият точен шут във вратата на българите дойде чак в 36-ата минута, когато Лишков засече с глава, но не затрудни Пламен Илиев, който 120 секунди по-късно отрази и изстрел на Хартияди.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Силва засече с глава центриране на Старокин и Гилерме изби в корнер, след който Мулдер стреля с глава, ала кълбото срещна лявата греда на руснаците.

В ответната атака Павлюченко повтори същото упражнение, след като негов удар с глава също срещна страничния стълб на Пламен Илиев.

В самия край на полувремето пък, рефетът отсъди спорна дузпа за нарушение на Пламен Димов, но Пламен Илиев спаси по страхотен начин, отразявайки удара в долния десен ъгъл на Роман Павлюченко.

Втората част започна с няколко смени в двата отбора и голям пропуск на Съйчов, който нахлу в наказателното поле, но мощният му удар бе спасен от Пламен Илиев.

През това второ полувреме "сините" продължаваха да стоят по-добре на терена, но с излизането на Жоао Силва и влизането на Базил Де Карвальо, атаките им, като че ли станаха малко по-беззъби.

Така се стигна до 66-ата минута, когато българите получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар пред пеналта на Локомотив. Зад топката застана Владимир Гаджев, който стреля перфектно, пращайки кълбото в горния десен ъгъл на влезлия като резерва Лобанцев за 1:0.

Веднага след попадението Обина опита късмета си също от фаул, но влезлият като резерва Михаил Иванов показа добър рефлекс и спаси. 10 минути по-късно бившият страж на Ботев (Враца) направи ново страхотно спасяване след изстрел от пряк-свободен удар.

В 75-ата минута пък, българите можеха да удвоят аванса си след бърза контраатака, при която Илиян Йоранов тръгна от собствената си половина. бе изведен добре на фланга от Де Карвальо, пусна технично за нападателя, който обаче от трудна ситуация засече топката в аут.

С напредване на времето московчани все повече се оголваха в задни позиции, което правеше контраакциите на Левски много опасни. При една такава в 84-ата минута Де Карвальо центрира остро от десния фланг за Милен Василев, който обачен е съумя да засече.

Така дойде 86-ата минута, когато Василев бе изведен с дълъг пас в половината на Локомотив, навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от Подберезник - дузпа за "сините". Зад топката застана Базил де Карвальо, който не трепна пред Лобанцев, удвоявайки аванса на своите.

До края на мача "железничарите" опитаха да върнат поне едното попадение, но стигнаха само до нова греда в даденото от рефера продължение.

Така Левски се наложи с 2:0 над Локомотив (Москва) и започна с победа втория си подготвителен лагер в Кипър. Това бе и първи успех за "сините" въобще в зимните приятелски мачове, след като на първия лагер в Кипър те записаха загуба с 0:1 от Аарау и равенство 3:3 с Виктория (Пилзен).

Левски - Локомотив (Москва) 2:0

1:0 Гаджев 66'
2:0 Карвальо 87' (д)

Левски: Илиев (Иванов 59'), Старокин, Везалов (Вутов 72'), П. Димов (Ели 59'), Мулдер, Велев (Б. Цонев), Ангелов (Д. Димов), Прохазка, Гаджев (Р. Цонев 80'), Йорданов (Василев 80'), Силва (Де Карвальо 46')

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

90+4' Край на мача. Левски започна втория си подготвителен лагер в Кипър с престижно 2:0 над Локомотив (Москва)

90+2' Втора греда за Локомотив. След изстрел на футболист на московчани се получи рикошет, но за щастие на Левски кълбото излезе срещна страничния стълб и излезе в аут

90' Спасяване на Иванов след изстрел на Тарасов

88' Опасен удар на Вутов с левия крак, Лобанцев спасява

87' За нарушението срещу Василев, Подберезник бе декориран в жълто

87' Гооооол за Левски! Базил де Карвальо е точен от бялата точка

86' Дузпа за Левски за нарушение на Подберезник срещу Милен Василев

84' Хубаво подаване отдясно на Де Карвальо за Милен Василев, който обаче не съумя да засече кълбото

83' Борислав Цонев се появява на мястото на Стефан Велев

80' Радослав Цонев се появи на мястото на Владимир Гаджев, Милен Василев пък замени Илиян Йорданов

75' Страхотен пропуск на Де Карвальо. Илиян Йорданов поде бърза контраатака от собствената си половина, бе изведен добре на фланга от Де Карвальо, пусна технично за нападателя, който обаче от трудна ситуация засече топката в аут

74' Антонио Вутов, заменя Димитър Везалов. Така Даниел Димов ще се върне в отбрана, а Прохазка ще застане в халфовата линия

73' Страхотна намеса на Михаил Иванов след пряк-свободен удар за московчани

72' Хартияди е заменен от Подберезник

69' Добро центриране за Де Карвальо в наказателното поле, нападателят обаче не успя да засече

67' Изстрел на Обина от фаул от дистанция, без проблеми за Мишо Иванов

66' Гооооооол за Левски! Страхотно изпълнение на Гаджев от от фаул, който от около 23 метра прати кълбото в горния десен ъгъл на Лобанцев за 1:0

65' Даниел Димов замени Станислав Ангелов

64' Страхотно извеждащо подаване на Ангелов за Йорданов, точно преди удара на крилото обаче бранител на Локо се хвърли в краката му и изби

63' Двойна смяна и за московчани, излизат вратарят Гилерме и капитанът Лосков, на заменят ги Лобанцев и Миранчук

62' Шут на Де Карвальо от фаул, право в стената

61' Жълт картон за Оздоев за фаул срещу Гаджев

58' Двойна смяна в Левски, излизат Димов и Илиев, на тяхно място Ели и Иванов

57' Неточен удар на Станислав Ангелов от дистанция

56' Смяна за Локомотив, излязъл е Янбаев, на негово място Денисов

55' Центриране от фаул в пеналта на руснаците, Гилерме боксира в предни позиции

52' Съйчов навлезе в наказателното поле на "сините" и шутира мощно, ала Пламен Илиев отново бе на място и спаси

51' Центриране в пеналта на Левски, Пламен Димов чисти с глава

47' На негово място до края Базил де Карвальо

47' Една смяна почивката в тима на Левски, излязъл е Жоао Силва

46' Начало на второто полувреме

45+2' Край на полувремето. Левски и Локомотив (Москва) се оттеглят на почивка при нулево, сериозна агитка подкрепя българите в Ларнака

45+1' Страхотно спасяване на Пламен Илиев след шута от бялата точка на Павлюченко

45' Спорна дузпа за руснаците за нарушение на Пламен Димов

42' Греда и за Локомотив след удар с глава на Павлюченко

40' След ъгловия удар Мулдер засече с глава на близката греда, ала кълбото срещна лявата греда на Гилерме

40' Силва засече с глава центриране на Старокин, Гилерме изби в корнер

38' Дълъг пас за Павлюченко, който е в засада

37' Далечен шут от фаул на Хартияди, вратарят на Левски спасява

36' Жълт картон за Прохазка

36' Лишков засече с глава центриране от фаул, не затрудни Пламен Илиев

34' Изстрел на Гаджев от фаул, право в ръцете на стража на Локомотив

33' Гаджев намери Силва на добра позиция, португалецът стреля опасно, но Гилерме спаси

29' Жълт картон за Шишкин за остро влизане срещу Старокин

25' Опит за извеждащ пас към Павлюченко, Мулдер стига първи до топката

22' Гаджев получи пред наказателното поле, финтира бранител и шутира с десния крак, ала ударът му не бе достатъчно силен и не затрудни стража на Локомотив

20' Страхотна бомба от фаул на Жоао Силва от над 30 метра, Гилерме боксира в корнер, от който не произлезе нищо опасно

18' Продължителна атака на "сините", която завършва с фаул в атака на Илиян Йорданов

15' Локомотив опитва да изнесе играта в по-предни позиции, българите все още стоят по-добре на терена

12' Опит за центриране на Прохазка, кълбото лети далеч в аут

9' Силен удар на Гаджев от фаул - над вратата

8' Първи жълт картон в мача, получава го Лишков за фаул срещу Силва

7' По-добро начало за българите, те са отборът, който владее повече топката в първите минути

5' Неточен удар към вратата на Левски след ъглов удар

3' Центриране в пеналта на Локомотив, отбраната на руснаците се справя със ситуацията

1' Начало на мача, първи с топката играят "сините"

0' Дъжд се изсипва над стадиона в Ларнака, двата тима вече са на терена.

Стартови състави

Левски: Илиев, Старокин, Везалов, Димов, Мулдер, Велев, Ангелов, Прохазка, Гаджев, Йорданов, Силва

Локомотив (Москва): Гилерме, Тарасов, Лишков, Шишкин, Ямбаев, Оздоев, Лосков, Обина, Хартияди, Съйчов, Павлюченко

НА ЖИВО: Крумовград - ЦСКА 1948, състави

Крумовград приема ЦСКА 1948 в среща от 11-ия кръг на футболното ни първенство

Александра Жекова ще е спортен психолог на юношеските национални гарнитури от U15 до U19

Световната и европейска шампионка по сноуборд, коуч и ментор на млади спортисти Александра Жекова се присъединява към екипа от експерти на БФС

Десподов: Губим трета поредна среща и е ясно, че трябва да реагираме

Българското крило Кирил Десподов направи добър мач за ПАОК, но тимът снощи претърпя поражение с 0:1 на свой терен от ФКСБ

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота