Сашо Тонев и Лех паднаха за втори път от румънци на Марбея къп

При това развитие на събитията Рапид ще играе за 5-ата позиция с победителя от мача Оцелул Галац - Лудогорец, а Лех- със загубилия.

Българският национал Александър Тонев игра 63 минути за Лех Познан, който отново отстъпи с 1:3 на румънски отбор в турнира Марбея къп. Този път синьо-белите от Познан загубиха с 1:3 от Рапид Букурещ в среща за 5-8 място, а преди два дни в двубоя от първия кръг се даде на Динамо Букурещ.

Поляците откриха резултата в 8-ата минута чрез защитника Кедзиора, който наказа грешка в отбраната на румънците. В 13-ата минута Волакевич направи нарушение в наказателното поле, а от бялата точка ветеранът Даниел Панку изравни. През второто полувреме Григоре вкара две попадения- в 51-ата и в 69-ата минути, и осигури успеха на Рапид.

Тонев отново остана изолиран поради слабата игра на играчите от центъра на халфовата линия на Лех, а в 63-ата минута отстъпи мястото си на неособено техничния унгарец Дердьо Ловренчич.

Официално: Българин преподписа с Байерн