Чикаго продължава серията си без загуба в редовното време от началото на сезона

Вижте как завършиха останалите мачове от НХЛ от тази нощ

Лидерът в НХЛ Чикаго продължи серията си без загуба в редовното време от началото на сезона, въпреки че допусна домакинско поражение с 2:3 от Анахайм след дузпи. Андрю Колиано изравни за гостите 2:40 минути преди края, а Кори Пери вкара решаващия наказателен удар за успеха на тима си. Райън Гецлаф изведе Анахайм напред в резултата в началото на втората третина при числен превес, но Ник Леди и Брендън Саад донесоха обрат за Чикаго. Вратарят на гостите Виктор Фаст спаси 28 удара и записа шеста поредна победа в първите си шест мача в лигата като титуляр.

Далас се наложи над Едмънтън с 4:1 като гост и записа четвърта последователна победа в редовния сезон. Тайлър Хол изведе домакините напред в средата на първата третина, но Брендън Дилън изравни в началото на втората част. Тексасците стигнаха до успеха с три попадения в последния период на Ерик Нистрьом, Яромир Ягър и Райън Гарбът. Вратарят Кари Лехтонен отрази 35 шайби, а Далас постигна шести пореден успех срещу Едмънтън.

Последният в Източната конференция Вашингтон постигна първа победа като гост през сезона след 6:5 след продължение над Флорида. Столичани изоставаха с 3:5 в началото на третата част, но с късни попадения на Ерик Фер и Александър Овечкин успяха да изравнят. Трой Брауър пък вкара в 32-ата секунда на продължението след втората асистенция в мача на Никлас Бекстрьом и донесе втори пореден успех на тима. С два гола за домакините се отличи новобранецът Джонатан Юбердьо.

Пека Рине спаси всичките 25 удара към вратата си и записа втори "шътаут" в последната седмица, а Нешвил победи Сан Хосе с 1:0 след продължение. Колин Уилсън отбеляза единственото попадение в 2:08 минута на допълнителното време.

Иржи Тлусти се разписа два пъти при успеха на Каролина с 4:2 над Ню Джърси, който прекъсна серия от пет поредни победи. Райън Калахън отбеляза решаващата дузпа, а Ню Йорк Рейнджърс надделя с 4:3 над Бостън като гост. Вратарят Хенрик Лундквист допринесе с 37 спасявания. Домакините пропиляха аванс от 3:1, след като допуснаха два гола в последните 91 секунди на редовното време чрез Нейтън Хортън и Брад Марчънд.

Давид Дьошарне единствен реализира при дузпите, а Монреал победи домакина Тампа с 4:3. Канадците пропиляха аванс от 3:0 в редовното време, но допуснаха изравняване. Крейг Андерсън отрази 42 удара и записа втори "шътаут" за сезона при успеха на Отава с 2:0 над Бъфало. Ерик Карлсън и Ерик Кондра вкараха за домакините.

Ванкувър постигна шеста поредна победа след 2:1 над гостуващия Минесота. Роберто Луонго спаси 25 изстрела, а Кевин Бикса и Джаник Хансен се разписаха за канадците. Девин Сетогучи вкара за гостите, които нямат победа във Ванкувър от 31 януари 2009 година насам вече в 11 поредни мача.