3. Роналдо наказа "дяволите", но Манчестър Юнайтед измъкна 1:1 на "Сантяго Бернабеу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уелбек и Кристиано Роналдо вкараха с глава за ремито, по една греда за двата отбора, невероятен Давид Де Хеа

Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в първа осминафинална среща от Шампионската лига. Уелбек изведе „червените дяволи” напред в най-дългоочаквания сблъсък от тази фаза на турнира, а още преди почивката Кристиано Роналдо огорчи бившите си съотборници с изравнителен гол.

През целия мач Реал Мадрид владееше повече топката, но Давид Де Хеа беше блестящ на вратата на гостите. Манчестър Юнайтед на три пъти имаше чудесни шансове да си тръгне с победа, а и двата отбора удариха по веднъж греда.

Това бе първи двубой на Кристиано Роналдо срещу Манчестър Юнайтед, след като той напусна „Олд Трафорд”, за да премине в „белия балет”. 800 медии от цял свят отразяваха големия сблъсък на живо от „Сантяго Бернабеу”.

Двата отбора започнаха в идентични схеми 4-2-3-1. Фил Джоунс трябваше да помага на Рафаел на фланга срещу Кристиано Роналдо. Португалецът обаче често сменяше фланговете с Ди Мария и това създаде много главоболия за „червените дяволи”.

Моуриньо заложи на Варан в защита и сложи Пепе на пейката. Сър Алекс постави Рууни зад изнесения напред Ван Перси, а Уелбек и Кагава действаха по фланговете. Еванс партнираше на Фърдинанд в сърцето на отбраната.

Реал Мадрид имаше 33 поредни мача без загуба на свой терен. Последното поражение на „кралете” на „Сантяго Бернабеу” датира от 18 януари миналата година, когато Барселона надделя в испанската столица.

Кедира отправи първия удар след добра комбинация между Бензема и Коентрао, а Ди Мария не бе точен след рейд между Евра и Карик.
Ван Перси получи жълт картон още в петата минута, защото удари може би неумишлено Серхио Рамос с ръка в лицето при борба за висока топка.

Само минута по-късно Реал удари греда, а Давид Де Хеа бе голямата причина да няма гол. Роналдо проби отляво и центрира ниско, Фърдинанд изчисти слабо, Коентрао завъртя с хубав фалцов удар с десния крак към далечния ъгъл, но Де Хеа докосна с пръсти и топката срещна дясната греда, но не влезе в мрежата.

В 19-ата минута Серхио Рамос  пресече един пас за Кагава, а топката напусна очертанията на терена. Рамос, който носи капитанската лента в отсъствието на Икер Касияс, остро протестира, че съдията Феликс Брих даде корнер, който се оказа фатален за „кралете”.

Уейн Рууни центрира от ъгловия удар, Уелбек пребори Рамос и с глава прати в мрежата на Диего Лопес, който неубедително бе излязъл малко пред голлинията в ничия зона – 0:1 в 20-ата минута.

Попадението може да се окаже безценно за английския гранд с оглед на реванша на „Олд Трафорд”. Реал пък показа своята слабост при статични положения, която е видима този сезон.

Реал Мадрид засили натиска и успя да възстанови статуквото само 10 минути по-късно.

Анхел Ди Мария завъртя от левия фланг, Кристиано Роналдо надскочи статичния Патрис Евра и с глава препарира Де Хеа за 1:1 след половин час. Португалската суперзвезда демонстрира огромно уважение към бившия си клуб, като не се зарадва на попадението.

Юнайтед имаше страхотен шанс да си върне преднината много бързо. Рууни центрира отляво, Уелбек изпревари вратаря, но засече неумело с левия крак и Лопес изби в корнер.

Йозил стреля силно от малък ъгъл след извеждащ пас на Коентрао, но Де Хеа бе покрил ъгъла и боксира в корнер.

Рафаел бе декориран в жълто за фаул срещу Йозил на аутлинията, а Реал имаше претенции за дузпа при намеса на Фил Джоунс срещу Ди Мария, но Брихт даде сигнал играта да продължи.

Роналдо имаше две възможности до почивката, но първо стреля мощно над вратата, а после засече неточно с глава центриране на Коентрао.

След паузата Диего Лопес изби пред крака на Кагава след пас на Рууни. Отново Реал Мадрид повече играеше с топката, а Юнайтед чакаше да изригне на контра.

Ди Мария стреля красиво след поемане с коляно от въздуха, но около половин метър го раздели от долния десен ъгъл.

Варан беше последен в защита и безкомпромисно спря устремилия се към вратата Евра. Гостите поискаха нарушение и червен картон, но съдията отново замълча.

Моуриньо не бе доволен от Бензема и пусна Игуаин на върха на атаката след час игра.

В 62-ата минута Коентрао засече от въздуха центриране на задната греда, всички на „Бернабеу” бяха готови да празнуват, но Де Хеа с изключително спасяване с крак изчисти от голлинията, за да запази ремито.

Фърги реагира и на свой ред пусна неостаряващата легенда Райън Гигс на мястото на Шинджи Кагава. Уелсецът бе аплодиран от препълнените трибуни при влизането си на терена.

Юнайтед отблъскваше атака след атака, но имаше два огромни шанса да си тръгне с победа.

Робин ван Перси получи добър пас в 72-ата минута и от 12-12 метра изстреля бомба, но Диего Лопес успя инстинктивно да избие в напречната греда и спаси сигурен гол.

В следващата минута защитата на Реал заспа, Ван Перси овладя в наказателното поле, прехвърли вратаря, но този път Шаби Алонсо настигна топката и изчисти преди тя да мине голлинията.

Де Хеа беше блестящ тази вечер и улови опасни изстрели на Игуаин и Кедира.

Пред другата врата Райън Гигс получи подарък от Серхио Рамос, но се забави и капитанът на Реал изби в корнер шута му.

Рууни и Шаби Алонсо бяха сменени в края, а „кралете” имаха два последни шанса.

Кристиано Роналдо стреля много добре от пряк свободен удар, но падащият му лист кацна върху мрежата над гредата.

В добавеното време Роналдо не успя да стреля от границата на малкото наказателно поле, защото Фил Джоунс му попречи.

Секунди преди края Диего Лопес изби диагонален шут на Ван Перси и интригата остана за реванша на „Олд Трафорд”.

Голямото завръщане на Кристиано Роналдо в "Театъра на мечтите" ще бъде на 5 март.

Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед 1:1
0:1 Уелбек '20
1:1 Роналдо '30

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)