Етър падна от Тунджа в контрола (+снимки)

Третодивизионният тим би "виолетовите" с 2:1

Контролната среща, играна днес на градския стадион, между отборите на Тунджа Ямбол и Етър Велико Търново завърши с победа за отбора, който се подвизава в трета дивизия – Тунджа Ямбол, съобщи Елховонюс.

Елховските любители на футбола имаха рядкото щастие да наблюдават на живо отбор от „елита“ на България, дори и намиращ се на незавидното последно място в А група. За втори пореден път в рамките на една година болярите не могат да победят съперника си от Ямбол в Елхово.

Отново в края на февруари, тогава под ръководството на Цанко Цветанов двата отбора не успяха да си отбележат гол.

Срещата не се отличи с кой знае какви футболни достойнства, като двата тима рядко създаваха реални положения за гол. Все пак след плътен удар от границата на пеналта Любомир Любенов откри резултата за Етър още в осмата минута на двубоя.

На почивката двата отбора се оттеглиха при този резултат, а след паузата Сердар Даят смени целия състав с изключение на вратаря, за сметка на неговия колега Димитър Иванов, който бе по-пестелив със смените.

През второто полувреме отборът от Ямбол стоя по-добре на терена, въпреки че и "виолетовите" имаха няколко възможности за гол.

В 72-ата минута за нарушение в малкото наказателно поле Тунджа получи правото да изпълнява наказателен удар, а точен за тях бе Марио Маринов.

Този гол даде самочувствие на третодивизионния тим и само 10 минути по-късно, след пробив по лявото крило, точен за Ямбол бе влезлият като резерва през второто полувреме Георги Христов.

До края на срещата не се случи нищо интересно и така в крайна сметка третодивизионният тим от Ямбол победи представителя на елитната група Етър с резултат 2:1.

Срещата бе наблюдавана от около 200 зрители.

Огромен интерес към капитана на Етър Георги Александров

"Болярите" са готови да разглеждат оферти за него, ако предложенията са достатъчно добри

РАЗВРЪЗКАТА: Пирин изпадна, Хебър оцеля (ВИДЕО)

Ботев (Вр) на бараж

Нова дата в Етър за вековния юбилей

Ще има мач на звездите

Хебър показа истинското си лице и смачка Етър в Пазарджик, Папазов блесна с два гола (ВИДЕО)