Депортиво Лара победи Нюелс Олд Бойс за копа Либертадорес

Видео от мачовете гледайте във видеогалерията

Депортиво Лара от Венецуела постигна изненадваща победа с 2:1 над аржентинския Нюелс Олд Бойс в среща от втория кръг на група 7 от най-престижния южноамерикански футболен турнир Копа Либертадорес. Отборът от Венецуела поведе в резултата още в шестата минута на мача, когато точен беше Хесус Гомес. Марлон Фернандес удвои аванса на домакините малко след почивката, а аржентинците успяха да стигнат само до почено попадение, което беше дело на Маркос Касерес. Той беше точен във втората минута на добавеното време, когато оформи крайното 2:1 в полза на Лара. След загубата от Лара, Нюелс Олд Бойс изпусна лидерството си в група 7 на турнира.

Въпреки че все още са на първото място, аржентинците са равни с всички останали отбори и дори имат идентична голова разлика с парагвайския Олимпия, който победи с 2:0 Универсидад де Чили във вторник.

Второто поражение за аржентински отбор в четвъртък вечер беше регистрирано от тима на Тигре Витория, който отстъпи с 0:2 на Либертад в мач от група 2. За парагвайците, които са лидери в класирането след първите мачове, точни бяха Серхио Акуино и Хорхе Гонсалес. В среща от група 6 перуанският Реал Харкиласо се наложи с 1:0 като гост над парагвайския Серо Портено. Единствения гол за гостите, които оглавяват подреждането с актив от четири точки, вкара Алфредо Рамуа в 88-та минута.