3. Уигън победи Нюкасъл в самия край и се доближи до спасителната зона (ВИДЕО)

Уигън победи Нюкасъл в самия край и се доближи до спасителната зона (ВИДЕО)

Аруна Коне вкара късен победен гол за 2:1 на "DW"

Уигън взе витални три точки след успех с 2:1 у дома над Нюкасъл в 29-ия кръг на Висшата лига.

Голяма група фенове на „свраките” огласяха „DW” с песните си преди началото на мача.

Проблемите за Алан Пардю не закъсняха. Дебюши се контузи на старта на двубоя и в 14-ата минута беше принудително заменен

„Латикс” поведе след атака, която продължи повече от минута. Домакините спокойно си подаваха в половината на Нюкасъл, когато Макманаман финтира резервата Хайдира и центрира отлично на задната греда, а Жан Бусажур се разписа през краката на Роб Елиът – 1:0 в 18-ата минута.
Съдията Марк Холси пожали асистента за гола минута по-късно. Макманаман влезе грубо и опасно в краката на съперник, но реферът не му показа картон.

Шон Малоуни едва не удвои аванса за тима на Роберто Мартинес, но Елиът спаси.

На почивката Макманаман влезе в остър конфликт с помощник-треньора на Нюкасъл Джон Карвър. Карвър беше пратен в публиката заедно с един човек от треньорския щаб на Уигън – Греъм Барет.

Макманаман продължи да бъде в центъра на събитията, но Мапу Янга-Мбива изби негов удар, който влизаше в мрежата.

Гуфран изведе Папис Сисе зад отбраната на домакините, но стреля над гредата от 9 метра.

Сисе изкупи своя пропуск в 72-ата минута. Сенегалецът пусна хитър пас за Давиде Сантон, който с нисък удар прати точно в долния ъгъл за 1:1.

Нюкасъл натисна в търсене на победен гол, но в края Уигън беше отборът, който ликуваше.

Аруна Коне бе най-съобразителен при меле в пеналта на гостите и матира Роб Елиът, за да донесе голяма радост по трибуните на „DW” за 2:1 в 90-ата минута.

Уигън е само на три точки от спасителната 17-та позиция, но има и мач по-малко. „Латикс” са 18-ти с 27 точки, докато Нюкасъл има 33 на 13-то място.