Борусия М'Гладбах победи Хановер с 1:0 и гледа към Лига Европа (ВИДЕО)

Люк Де Йонг вкара единствения гол на "Борусия парк"

Гол през първата част на Люк Де Йонг бе достатъчен на Борусия М’Гладбах да победи с 1:0 десетимата от Хановер в последна среща от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Първият шанс за Борусия дойде в 20-ата минута, но Де Йонг не успя да преодолее Рон-Робърт Цийлер.

Холандският нападател поправи мерника си в 36-ата минута. Патрик Херман изведе перфектно Де Йонг с прехвърлящ пас, а нападателят пусна под излезлия напред Цийлер – 1:0.

Хановер беше много близо до изравняване в 45-ата минута, но Тер Щеген успя с ръка да избие мощна бомба на Поконьоли от над 30 метра в напречната греда.

Юнес намери Херман веднага след паузата, но той стреля неточно. Я Конан пропиля една от редките добри възможности за гостите и прати с глава в аут.

Пет минути преди края Сержио Пинто си изкара втори червен картон, а в края Тер Щеген спаси удар на Пандер и остави трите точки на ”Борусия парк”.

Борусия Мьонхенгладбах вече 4 мача няма победа и е седми с 38 точки. Хановер 10-ти с 34.