Джокович, Ферер и Типсаревич продължават напред в Маями

Вижте резултатите от Мастърса в Маями тази нощ

Световният номер 1 Новак Джокович не срещна затруднения в мача си от трети кръг на турнира в Маями срещу индиеца Сомдев Деварман и спечели с 6-2, 6-4.

Сърбинът се нагоди по-добре към силния вятър и сервира изключително силно, отразявайки единствената точка за пробив, която се откри пред съперника му, за да стигне до успеха след час и 8 минути. "Бе много трудно да намеря своя ритъм и при сервисите трябваше да търся повече прецизност, отколкото сила, заради вятъра. Радвам се, че продължавам напред след един тежък ден", сподели Джокович след мача. На осминафиналите той ще се изправи срещу германеца Томи Хаас, който разби 19-ия в схемата Александър Долгополов с 6-3, 6-2.

Петият в световната ранглиста Давид Ферер също стигна до осминафиналите, след като победи Фабио Фонини с 6-1, 7-5. 30-годишният испанец, който преследва третата си титла от началото на сезона, ще срещне Кей Нишикори в битка за място на четвъртфиналите. Японският тенисист победи опитния Ксавие Малис с 6-2, 7-5 в своя мач от третия кръг.