Берое допусна първи пролетен гол, но удари Славия и диша спокойно (ВИДЕО+СНИМКИ)

Головете за заралии вкараха Георги Андонов и Венцислав Христов, който развинти национала Радослав Димитров

Берое победи Славия с 2:1 в среща от 19-ия кръг на “News7 футболно първенство”. Головете за заралии вкараха Георги Андонов (15’) и Венцислав Христов (83’), който развинти национала Радослав Димитров. Славия успя да върне едно попадение в 83-ата минута чрез резервата Павле Попара и се хвърли да изравнява накрая, но не успя да стигне до подходяща ситуация.

В класирането Берое, който продължи серията си без загуба през пролетта, въпреки че допусна първи гол след подновяването на "А" група, остана 10-ти с 22 точки, като диша спокойно с 6 точки пред зоната на изпадащите. Славия, който допусна първо поражение във втория дял, също запази своята позиция -  8-ата - с 23 точки.

Берое започна активно мача, но няколко извеждащи паса в първите минути не стигнаха до завършващ удар. Първо във втората Дончо Атанасов бе изпреварен от защитата, минута след това Георги Петков изпревари Георги Андонов, а в 7-ата минута Елио Мартинс центрира за Венцислав Христов, но в малкото наказателно поле възстановеният специално за мача вратар на Славия улови.

В 8-ата минута Елиаш стреля добре от ъгъла на наказателното поле в дясно по атаката на Берое, но топката мина над рамката.
1
Пет минути по-късно Ливраменто центрира в наказателното поле на Берое от фаул, но защитата се справи. При последвалата атака за “Славия” Радослав Василев се озова очи в очи с Караджов и стреля, но вратарят на Берое бе сигурен и улови.

Беройци организираха бърза контраатака. Дончо Атанасов стреля от границата на наказателното поле леко в дясно по атаката на “Берое”. Георги Петков успя да парира, но прати топката в тялото на Георги Андонов, който от близко я вкара във вратата за 1:0.

Янко Сандански се опита да направи изненадващ удар от 35 метра в 19-ата минута, но прати топката далеч встрани от вратата след като не я уцели по най-добрия начин.

В 29-ата минута топката бе изнесена с отличен извеждащ пас към Венцислав Христов, който се измъкна перфектно зад защитата на Славия. Георги Петков обаче скъси дистанцията към нападателя и опита на Христов да го прехвърли бе неуспешен – топката мина покрай вратата.
4
Три минути след това етър Димитров отправи удар към вратата на Караджов, стражът улови, но бе отсъдена и засада при паса към бившето крило на Берое.

В 35-ата миниута Галин Иванов получи добър извеждащ пас зад защитата на Берое в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, но бе крайно неточен и кълбото излезе в тъч.
3
В 43-ата минута отново Галин Иванов центрира от корнер в дясно на вратата на Иван Караджов. След разбъркване топката бе избита към Филип Филипов, който пробва удар от дистанция, който обаче беше изключително неточен.

Минута след това Антонио Ливраменто центрира от пряк свободен удар на метър от дясната тъч линия в наказателното поле, където Живко Желев се извиси над всички и засече с глава, но топката мина над вратата.

Второто полувреме започна скучновато. Берое играеше добре компактно и прибрано, а славистите трудно намираха пролуки да осъществят каквито и да е атаки.

В 61-ата минута Берое можеше да реши мача. Венцислав Христов напредна на скорост от дясно, измъкна се от защитата и от малък ъгъл центрира по земя за Георги Андонов, който бе непокрит на границата на малкото наказателно поле. Андонов обаче се размина с топката. Тя бе изчистена за Елиаш, който пробва удар, но прати топката в гърба на Мартинс. Кълбото отново попадна в бероец. Дончо Атанасов стреля, но Петков улови.

Две минути по-късно резултатът стана 2:0 след страхотна индивидуална акция на Венцислав Христов. Иван Караджов го намери непокрит с далечен пас в лявата зона на вратата. Христов тръгна изключително бързо, успя да се справи с единствения славист срещу него Радослав Димитров, финтира и Петков и вкара в опразнената рамка.
5
В 68-ата минута резултатът можеше да стане и 3:0 след хубав удар на Елио Мартинс от границата на наказателното поле. Топката обаче мина малко над вратата.

В 72-ата минута Елио Мартинс пробва нещо средно между центриране и удар на метър от лявата странична линия на терена, но топката мина малко над вратата.

Борислав Стойчев се включи в атаката на Берое в 74-ата минута като напредна добре по десния фланг и върна на дъгата пред наказателното поле от където Георги Андонов стреля, но над вратата.

В 75-ата минута Филип Филипов пробва удар от далеч, но бе крайно неточен.

Защитата на Берое не прояви концентрираност в 83-ата минута и изпусна Павле Попара, който с премерен удар намали преднината на “зелено-белите” до 2:1.

В третата минута на даденото продължение Антонио Ливраменто пробва удар по земя от границата на наказателното поле, но Иван Караджов успя да улови.