Щастлив победен гол и перфектна защита доближиха Манчестър Юнайтед до 20-а титла (ВИДЕО)

"Червените дяволи" биха Съндърланд с 1:0 на "Стейдиъм ъф лайт", Ван Перси принуди Брамбъл да си вкара автогол

Манчестър Юнайтед победи Съндърланд с 1:0 на „Стейдиъм ъф лайт” и поне временно се откъсна с огромна преднина от 18 точки на върха във Висшата лига пред шампиона Манчестър Сити.

Робин ван Перси стреля от малък ъгъл и Тайтъс Брамбъл отклони в мрежата на своя отбор за победния гол за „червените дяволи” през първата част, а Юнайтед продължава своята убийствено силна серия във Висшата лига. Отборът на сър Алекс вече има 7 поредни победи, а в 6 от тези срещи дори не допусна попадение в своята врата.

В понеделник Манчестър Юнайтед гостува на Челси в преиграване от четвъртфиналите на ФА Къп. Може би и заради това 19-кратният шампион на Англия спечели максимално пестеливо в Североизточна Англия.

Юнайтед натисна своя домакин в началото, а Де Хеа внесе малко паника, когато изрита една топка право в Греъм, но „черните котки” пропиляха шанса.

Бютнер опита остро центриране в 12-ата минута, Бардзли изби, топката се върна в краката на белгийския ляв бек, но Миноле спаси удара му при първата сериозна голова заплаха в мача.

Гостите контролираха играта и поведоха в 27-ата минута с малко помощ от съдбата. Робин ван Перси получи отляво, направи финт към наказателното поле и стреля от малък ъгъл, Тайтъс Брамбъл отклони с коляно и топката спря в десния ъгъл на Симон Миноле за 0:1. Спорно е на кого трябва да бъде записано попадението, но това по-скоро беше автогол, защото топката не летеше към вратата преди бранителят да я отклони.

Малко след гола Рафаел се контузи и бе заменен от Джони Еванс. Смолинг се премести на фланга, а Еванс влезе в центъра на отбраната.
Нисък удар на Ван Перси бе комфортно спасен, а Карик стреля над целта след двойно подаване с холандеца.

Началото на втората част бе най-силния период за Съндърланд. Домакините обаче опитваха да вкарат много еднотипно – с високи центрирания от двата фланга към наказателното поле.

Юнайтед перфектно затвори мача и използваше всеки шанс да изнерви своя домакин със спокойни комбинации в центъра.

Пред Де Хеа се получиха няколко мелета, но само един удар на Сесеньон бе изчистен, а защитата се справи с другите изсипани топки.

„Червените дяволи” доиграха 6-те минути добавено време с максимална концентрация в защита и взеха важни 3 точки, които правят 20-ата титла само въпрос на време. Секунди преди края Ван Перси беше сам срещу вратаря, но стреля право в него и пропусна да удвои преднината.

Манчестър Юнайтед е лидер със 77 точки от 30 мача и вече има 25 победи този сезон.  Манчестър Сити изостава с цели 18, а „гражданите” посрещат Нюкасъл от 17:00.

Съндърланд остава здраво замесен в битката за оцеляване на 15-то място с 31 точки.

Съндърланд - Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Брамбъл '27 (автогол)