Левандовски отново герой за Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

Майнц и Вердер завършиха наравно 1:1, Фрайбург се наложи над Борусия Мьонхенгладбах с 2:0

Немският шампион Борусия Дортмунд победи трудно с 2:1 като гост Щутгарт в мач от 27-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Двубоят се игра на „Мерцедес-Бенц-Арена”.

Тимът на Юрген Клоп успя да открие резултата в 29-ата минута. Марко Ройс центрира кълбото, а Лукаш Пишчек засече с глава, пращайки го неспасяемо в мрежата на домакините. При аванс от едно попадение в полза на гостуващия отбор дойде и почивката на срещата.

Щутгарт създаде няколко добри възможности за отбелязване на гол по време на първия четвърт час от второто полувреме, а в 59-ата минута Кристиан Гентнер нацели дясната греда. 4 минути по-късно швабите успяха да изравнят. Автор на гола за 1:1 бе Александру Максим, който отбеляза с удар с левия крак.

Победното второ попадение за Борусия Дортмунд бе дело на Роберт Левандовски в 82-ата минута. Полският нападател бе намерен от своя сънародник Лукаш Пишчек и с изстрел с десния крак забоде кълбото зад Свен Улрайх.

След тази победа Борусия Дортмунд продължава да е на второто място, като вече е с актив от 52 точки. Щутгарт е 12-ти с 32.

В друг двубой от 27-ия кръг Майнц и Вердер Бремен не се победиха и завършиха наравно 1:1. Двубоят стартира отлично за домакините от Майнц, които откриха резултата още в 1-ата минута с гол на Адам Жалай. Крайното 1:1 оформи Аарън Хънт в 69-ата минута. Майнц е пети и има 39 точки, а Вердер Бремен е 13-ти с 31.

Фрайбург постигна победа с 2:0 като домакин на Борусия Мьонхенгладбах в друг мач от кръга. Макс Крузе в 69-ата минута, а крайното 2:0 оформи отново той в добавеното време. След тази победа Фрайбург е 7-ми с 39 точки. Борусия Мьонхенгладбах е на 8-ата позиция с 38.