2. - Германия
  3. Леверкузен и Шалке громят в Германия

Леверкузен и Шалке громят в Германия

Хановер с лесна победа като гост

Отборът на Байер Леверкузен се реваншира пред феновете си за загубите от Майнц и Байерн и отново се върна на победния път, разгромявайки Фортуна Дюселдорф с 4:1 като гост в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата.

„Аспирините” откриха резултата от дузпа в 22-ата минута, след като Щефан Кислинг се разписа хладнокръвно от бялата точка.

Малшанс за гостите обаче доведе до изравняване на резултата в 41-ата миунта, след като Даниел Швааб си отбеляза нелеп автогол.

След почивката тимът на Байер не остави никакви шансове на своя опонент и стигна до три безответни гола.

В 62-ата минута Адре Шюрле изведе отново своя тим напред в резултата, а в 84-ата отбеляза второто си попадение в срещата за 3:1 в полза на гостите.

Три минути преди края на срещата и Щефан Кислинг се разписа за втори път, оформяйки крайния резултат.

Така Байер заема трета позиция в класирането с актив от 48 точки, докато тимът на Фортуна е 15-и с 29.

В друга среща от кръга Шалке разгроми у дома Хофенхайм.

И трите попадения за „миньорите” бяха отбелязани в последните 20 минути на мача.

Отбраната на гостите издържа до 71-ата минута, когато Марко Хогер откри резултата след асистенция на Фарфан.
Осем минути по-късно Рафаел удвои преднината на своя тим, след като бе намерен по отличен начин от Сеад Колашинац.

Крайното 3:0 оформи Тийму Пуки в 83-ата минута.

С тази победа Шалке остава на четвърта позиция в класирането с 42 точки. Хофе пък е на предпоследното 17-о място с 20.

Хановер се наложи над Аугсбург с 2:0 като гост в друг мач от Бундеслигата.

И двете попадения за гостуващия тим бяха реализирани от Константин Раух, който се разписа в 61-ата и 90-ата минута.

Хановер е десети в класирането с 37 точки, докато Аугсбург заема 16-а позиция с 24.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)