Арсенал прегази Рединг на "Емирейтс"

Уест Хем се наложи с 3:1 над Уест Бромич Албиън

Арсенал постигна победа с 4:1 като домакин на Рединг в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига. Мачът се игра на „Емирейтс”, а след тази победа „артилеристите” остават на 5-ото място в подреждането, но вече имат актив от 53 точки, като изостават с 2 от четвъртия Челси. Рединг продължава да се намира в зоната на изпадащите, като след това поражение се свлякоха до последното 20-то място в класирането.

Домакините откриха резултата в 11-ата минута, когато Жервиньо прати кълбото във вратата на „кралските поданици” с удар от близко разстояние. До почивката „артилеристите” достигнаха до още няколко добри ситуации пред вратата на съперника, но нов гол в мача до края на първото полувреме не падна и на почивката тимът на Арсен Венгер водеше с 1:0.

Само 3 минути след подновяването на играта през втората част Санти Касорла отбеляза второ попадение за домакините. Испанецът бе намерен от Жервиньо и с удар с десния крак прати кълбото зад Стюарт Тейлър. В 66-ата минута Оливие Жиру вкара трето попадение за Арсенал.

Рединг върна един гол в 68-ата, а негов автор бе Хал Робсън-Кану. Крайното 4:1 бе оформено в 77-ата минута от Микел Артета, който отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение на Адриан Мариапа срещу Алекс Окслейд-Чембърлейн в наказателното поле.

В друг мач от 31-ия кръг Уест Хем победи с 3:1 Уест Бромич Албиън на „Ъптън Парк”. Анди Керъл откри в полза на „чуковете” в 16-ата минута, а в 28-ата Гари ОНийл отбеляза втори гол за домакините.

В 80-ата минута Анди Керъл отбеляза второто си попадение в мача, правейки резултата 3:0. Почетния гол за „дроздовете” бе дело на Греъм Дорънс от дузпа в 87-ата минута. В последните секунди на срещата Юсуф Мулумбу от състава на гостите бе изгонен.

Уест Хем се намира на 11-ото място и има 36 точки, докато Уест Бромич Албиън е с 44 на 8-ата позиция.