Ботев успешно премина трудното изпитание Гонзо и Черно море (ВИДЕО)

“Канарчетата” се наложиха с 3:1 пред празните трибуни на “Христо Ботев”

Ботев Пловдив продължава с добрата си серия в А група. “Канарчетата”  победиха  с 3:1 Черно море и задълбочи кризата при “моряците”, които вече със зъби и нокти ще се борят за оставането си в елита след шестата си загуба. Пловдивчани изиграха мача много добре тактически и зарадваха феновете си с хубавата победа, въпреки че те трябваше да изгледат срещата по балконите около стадиона и на видео стена пред съоръжението.

Тимът, воден от Станимир Стоилов, през цялото време доминираше в срещата и дори можеше да се оттегли  с много  по-солидна разлика, но липсата на късмет и добрите изяви на стража на “моряците” Китанов попречиха това да се случи. Голмайстори за домакините станаха Тодор Неделев, Мариян Огнянов и Луис Педро, като за последния това беше първото попадение в родния шампионат. Почетният гол за Черно море бе дело на Симеон Райков.

Срещата започна в умерено темпо, но още в началото стана ясно, че футболистите на Ботев ще направят всичко възможно да вземат трите точки. Те наложиха своя стил на игра и през първите 45 минути защитата на гостите просто се чудеше как да се справи с непрестанно връхлитащите атаки по десния фланг.

Усилията на Ботев се увенчаха с успех в 19-ата минута, когато Тодор Неделев се възползва от неубедителната изява на Китанов и прати силно топката в мрежата му. Това бе третия гол за младия футболист в трети пореден мач. Превъзходството на “канарчетата” продължи. Те не се спряха след гола, а заиграха с още по-голямо самочувствие. Така се стигна и до 35-ата минута, когато момчетата на Мъри Стоилов сътвориха атаката на мача. Само с три паса те матираха бранителите от Варна и Мариян Огнянов ознаменува всичко това с втори гол. Така и завърши частта. Въпросителните пред състава на Гонзо станаха много.

Второто полувреме започна по начинът, по който трябваше да започне срещата за тима на Черно море. Варненци показаха зъби и дори принудиха домакините за известно време да приемат играта в собствената си половина. Те оказваха сериозен натиск и пресата в крайна сметка даде резултат. Симеон Райков от границата на наказателното поле намери пролука в отбрана на Ботев и с техничен удар не остави абсолютно никакви шансове на полския страж на “жълто-черните”.

След гола обаче гостите пропуснаха момента да използват добре набраната инерция и бързо загубиха инициативата. Ботев се поокопитиха и се възползваха от елементарните грешки на противника. Стоилов даде шанс за първа изява на Луис Педро в родния елит и той му се отблагодари по най-добрия начин. Нападателят се включи много ударно и за броени минути оправи три удара. Четвъртият бе гол.

До края на двубоя темпото на игра спадна, играта се накъса и футболистите на Ботев не допуснаха изненада. Така, те се поздравиха с ценните три точки, които за момента ги запазват в борбата за челната тройка. Мечтата за титла също вече не е толкова илюзорна. Докато кризата в Черно море, начело с Георги Иванов, се задълбочи още повече...