"Старата дама" взе своето срещу неврокопчани на стадиона в "Овча Купел" (ВИДЕО)

Отборът на Славия победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0

Отборът на Славия победи гостуващия тим на Пирин (Гоце Делчев) с минималното 2:0 в мач от 20-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”.

Капитанът на „белите” Живко Желев изведе своя тим напред в резултата на стадиона в столичния квартал „Овча Купел” в 13-ата минута. Антонио Ливраменто пък удвои пренината на софиянци в 77-ата.

Столичани имаха сериозно игрово преимущество през по-голямата част от срещата и закономерно стигнаха до крайния успех.

Първоначалният домакински натиск на „Старата дама” даде резултат във фаталната 13-а минута, когато след центриране на Павле Попара от статично положение, Желев се извиси над всички и с глава прониза мрежата на неврокопчани за 1:0.

Възпитаниците на Вили Вуцов владееха изцяло инициативата през  през първата част, но минути преди почивката допуснаха разконцентрирана игра в защита, която можеше да им коства скъпо. Капитанът на гостите Петър Лазаров обаче стреля твърде неточно от непосредствена близост след центриране отляво на Албин Роман.

През второто полувреме Славия продължи да диктува темпото. Домакините можеха да отбележат нов гол, но Галин Иванов на два пъти, а веднъж и Дайсуке Мацуй стреляха встрани от вратата на Пирин.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Антонио Ливраменто се възполза от груба грешка при изнасянето на топката от страна на гостите. Португалецът отне кълбото и с удар от десетина метра го вкара в полуопразнената врата.

По този начин тимът на Славия натрупа актив от 26 точки, които му отреждат осма позиция. Отборът на Пирин пък е девети с три точки по-малко.