Черноморец взе първа победа в „А” група от 18 ноември (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Акулите" се наложиха с 1:0 над Монтана и прекъснаха черната си серия от 5 поредни загуби в елита

Черноморец се наложи с 1:0 над Монтана и прекъсна черната си серия от 5 поредни загуби в елита. Единственото попадение в двубоя, който бе от 20-ия кръг на “News7 футболно първенство”, отбеляза Яни Пехливанов в 30-ата минута.

С този успех „акулите” събраха 30 точки на желязното си 7-мо място. Монтана пък записа 12-ти мач без успех в „А” група и остана със своите 13 точки на последното, 16-о място, като шансовете за спасение намаляват. В момента те се измерват на 4 точки десет кръга преди края на сезона.

Срещата, която се проведе пред около 400 зрители на „Лазур”, беше изпъстрена с положения. До гола, паднал след половин час игра, обаче нямаше точен шут във вратите. Иначе Черноморец поведе в резултата, след като Траянов центрира от корнер, Цонков отклони с глава към Пехливанов, който отблизо направи 1:0.

В края на полувремето наставникът на домакините Димитър Димитров трябваше да извършва принудителна смяна, като контузия получи Лола. На негово място влезе Балтанов.

10 минути след подновяването на играта Дани Младенов можеше да изравни резултата. От 10-ина метра той стреля слабо и Стоян Колев без проблеми улови.

В 72-ата минута Паланков пък пропусна да увеличи аванса на своите. Негов удар отблизо попадна право в ръцете на Христо Иванов. Две минути по-късно Преслав Йорданов шутира над напречната греда.

В края Монтана се вдигна на финален щурм. Михов опита с глава в 86-ата минута, но стреля над вратата. Минута преди края коварен шут на Даниел Младенов мина на половин метър от страничната греда.

Така Черноморец взе успех за самочувствие и повдигане на духа, докато положението на Монтана остана тежко.