Байерн Мюнхен е шампион на Германия за 23-и път! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците победиха Айнтрахт с 1:0 с красив гол с пета на Швайнщайгер и детронираха Борусия (Дортмунд)

Байерн Мюнхен е шампион на Германия за 23-и път! Баварците победиха Айнтрахт Франкфурт с 1:0 като гост в 28-ия кръг на Бундеслигата и 6 кръга преди края са недостижими на върха. Миналогодишният шампион Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 4:2, но изостава на 20 точки зад Байерн и бе детрониран.

Бастиан Швайншайгер вкара много красив победния гол в 52-ата минута на „Комерцбанк Арена”, за да донесе титлата на Байерн.

Юп Хайнкес заложи на силен състав въпреки задаващия се реванш с Ювентус в сряда. Шакири замени контузения до края на сезона Тони Кроос, а Марио Гомес застана на върха на атаката, вместо Марио Манджукич.

Байерн нацели греда още в 10-ата минута. Гомес не можа да овладее пас на Робен, но топката попадна на крака на Шакири и швейцарецът от границата на наказателното поле нацели гредата с нисък шут.

Матмур имаше шанс да изведе Айнтрахт напред, но от воле не успя да прати във вратата след пас на Рус.

В 26-ата минута Робен намери Мюлер, който бе съборен в наказателното поле на домакините. Флориан Майер се поколеба, но отсъди дузпа за Байерн. Давид Алаба обаче нацели греда от бялата точка и топката излезе в аут, а баварците пропиляха отличен шанс да излязат напред.

Байерн се задоволи с нулево реми, макар повече да разиграваше топката. Головите положения пред Николов обаче не бяха много.

Робен почти заобиколи вратаря, а Лам стреля над вратата, но голът дойде секунди по-късно.

Бастиан Швайнщайгер донесе титлата на Байерн в 52-ата минута с много красиво изпълнение с пета. Филип Лам бе изведен отдясно, пусна ниско центриране за Швайнщайгер, а халфът перфектно засече с пета в близкия ъгъл и матира Николов за 0:1, което хвърли в делириум огромната гостуваща агитка.

Шакири прати в мрежата за втори път в 76-ата минута, но правилно бе маркирана засада.

Айгнер центрира, но Лакич от 6-7 метра пропусна да отложи празненствата в Бавария и Нойер спаси удара му.

Данте сякаш игра с ръка в пеналта, но съдията не даде дузпа, а после Нойер извади чист гол със спасяване от няколко метра.

Юп Хайнкес изведе Байерн до 23-а титла и първа от сезон 2009/10 насам. Така баварците сложиха край на серията от две титли на Борусия Дортмунд в Бундеслигата.

В друг мач от кръга Шалке победи Вердер с 2:0 на „Везерщадион” и се откъсна с 3 точки пред Айнтрахт на 4-о място с 45 точки.

Дракслер откри за „миньорите” в началото на втората част, а Марика удвои 20 минути преди края.

Борусия М’Гладбах спечели с 1:0 домакинството на Гройтер Фюрт.

Люк Де Йонг стана автор на победния гол четвърт час пред края след асистенция на Вендт.

Гройтер Фюрт остава на последното 18-о място и е почти сигурен изпадащ.