10 от Арсенал устискаха успеха над УБА и свалиха Челси от 4-то място (ВИДЕО)

Вила излезе от опасната зона след 3:1 над Стоук, Норич и Суонзи не се победиха

Отборът на Арсенал постигна изключително ценна победа в борбата си за класиране в топ 4, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Уест Бромич Албиън. Срещата се игра на стадион "Дъ Хоутърнс" и бе от програмата на 32-ия кръг на английската Висша лига.

Успехът на дойде никак лесно за "топчиите", тъй като в последните 20 минути те трябваше да играят с човек по-малко заради червен картон на Мертезакер.

Двубоят започна с неточен удар на Росицки и по-активна игра на "дроздовете" в началните минути. Пропуски на Якоб и Лонг обаче лишиха от радост привържениците на Албиън.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Томаш Росицки изведе "артилеристите" напред в резултата, засичайки отблизо с глава центриране на Жервиньо.

След гола домакините опитаха да отвърнат на предизвикателството, ала удар на Брънт бе спасен от Фабиански. До края на полувремето пък Рамзи, Жервиньо и Жиру можеха да удвоят аванса на своите, но не успяха да се разпишат.

Втората част започна отлично за "топчиите", които удвоиха аванса си в 50-ата минута. Тогава Рамзи намери Росицки в пеналта на Уест Бромич, а чегът с дения крак покачи на 2:0.

Веднага след гола Брънт шутира опасно, но покрай вратата, а след това примерът му последва и Морисън. Натискът на УБА се засилваше и Фабиански трябваше да се намесва след изстрели на Лукаку и Брънт.

Така дойде 70-ата минута, когато Мертезакер спъна Лонг като последен в отбрана в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на домакините, която бе реализирана хладнокръвно от Морисън за 1:2. Германският бранител пък очаквано получи директен червен картон.

До края на мача столичани се прибраха в половината си, бранейки крехкия си аванс и в крайна сметка съумяха да устискат на натиска на "дроздовете" и да грабнат ценните 3 точки.

В друг мач от този 32-ия кръг на Премиършип, тимът на Астън Вила постигна много важна победа с 3:1 над Стоук Сити в борбата си за оцеляване.

Агбонлахор изведе бирмингамци напред в резултата в 9-та минута, а Кайтли изравни в 80-ата.

Вила обаче показа характер и стигна до победата чрез Лоутън, който бе точен в 87-ата минута и Бентеке, чийто гол в даденото от рефера продължение оформи крайното 3:1.

На стадион "Керъл Роуд" пък, Норич и Суонзи не излъчиха победител помежду си, завършвайки наравно 2:2.

Мичу изведе "лебедите" напред в 35-ата минута, а Снодграс и Търнър докараха нещата до пълен обрат, съответно в 40-ата и 60-ата минути. Крайното 2:2 пък оформи Муур в 75-ата.