Сосиедад прекърши Малага и мечтае за Шампионска лига

Баските биха с 4:2, имат 4 точки аванс пред 5-ия

Отборът на Реал Сосиедад постигна изключително ценна победа в борбата си за класиране за Шампионската лига догодина, след като днес се наложи с 4:2 над прекия си конкурент за 4-то място Малага. Срещата се игра на стадион "Аноета" и бе от програмата на 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите от "Ла Росаледа" започнаха по-добре. Всичко се промени в 20-ата минута, когато удар на Гриезман намери гредата. При последвалия корнер Вела опъна мрежата. Това беше гол номер 3000 за "чури урдин" в Примера. Четири минути по-късно левият бек Де ла Бейя удвои с прекрасен удар с левия крак, който не остави шансове на Карлос Камени.

В 30-ата Иманол Агирече даде фантастичен пас зад гърба на Серхио Санчес, Гризман овладя прекрасно на гърди и насочи в мрежата за класическа преднина. В края на полувремето Моралес върна едно попадение с изстрел от въздуха, който излъга вратаря.

В 51-вата минута домакините вкараха четвърти гол. Централният бранител Иниго Мартинес отбеляза след корнер и грешка на Серхио Санчес. Тимът от Коста дел Сол заигра по-добре, но стигна само до още един гол. Санта Крус реализира с глава след хубаво центриране на Лукас Пиасон в 70-ата минута. Пет минути по-рано Вела нацели греда.

След успеха баските вече имат актив от 51 точки на четвъртото място класирането, с 4 повече от Малага и Бетис.