Реал отнесе Леванте и е на 10 точки от Барса (ВИДЕО)

"Кралете" биха с 5:1 на "Бернабеу"

Отборът на Реал (Мадрид) се върна на победния път в шампионата, след като днес разгроми тима на Леванте с 5:1. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна с хубава възможност за гостите и неточен удар на Акуафреска. "Белия балет" обаче очаквано наложи силен домакински натиск, а Игуаин, Бензема и Кака пропуснаха да се разпишат.

Така се стигна до 30-ата минута, когато Леванте излезе напред в резултата, след като Риос намери Мичел в наказателното поле, а последният не сбърка за 1:0.

Радостта на гостите от този гол обаче трая едва 5 минути, тъй като в 35-ата минута Игуаин се възползва от хубаво подаване на Алонсо, за да възстанови статуквото.

Само 180 секунди след това "кралете" получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Лел в собствения му пеналт. Зад топката застана Кака, който не сбърка от бялата точка, докарвайки нещата до пълен обрат за Реал.

През втората част столичани продължиха да владеят инициативата, докато Леванте разчиташе на епизодични контраатаки, за да затрудни противниковата отбрана.

Домакините се развихриха в самия край на мача, като първо Кристиано Роналдо подпечата успеха с гол за 3:1 в 84-ата минута. Той получи пас от Игуаин в малкия пеналт и с лекота преодоля стража на гостите.

След това в 87-ата минута Йозил се разписа от идентична позиция, като този път асистент стана Роналдо.

В даденото от съдията продължение пък Йозил вкара втория си гол в мача след пас на Ди Мария и оформи крайното 5:1.

След успеха "кралете" вече имат актив от 65 точки, на 10 зад лидера Барселона и на 4 пред 3-ия Атлетико, който обаче е с мач по-малко. Тимът на Леванте пък е 10-и с 40 пункта.