3. Юве победи трудно 10 от Пескара с 2:1 след два гола на Вучинич (ВИДЕО)

Юве победи трудно 10 от Пескара с 2:1 след два гола на Вучинич (ВИДЕО)

Вучинич вкара два гола през втората част, Пескара доигра с 10 души

Ювентус победи неочаквано трудно у дома аутсайдера в Серия А Пескара с 2:1 в първа среща от 31-ия кръг. „Старата госпожа” поведе чак в 72-ата минута, когато бранител на Пескара получи директен червен картон, а Вучинич вкара реализираната дузпа. Малко по-късно пак Вучинич удвои, а Кашоне върна гол за гостите с много красиво попадение.

Юве води с 12 точки пред Наполи.

Тонус в играта на Ювентус не липсваше, но определено настроението бе минорно след загубата с 0:2 от Байерн Мюнхен и много слабата игра на „Алианц Арена”. В сряда „бианконерите” посрещат баварците в реванша, а Пирло, Буфон, Маркизио, Куалярела и Матри получиха почивка.
Шанс като титуляри получиха Сторари, Мароне и Погба, а напред действаха Джовинко и Вучинич.

Черногорският нападател се оказа герой за Ювентус и вкара два късни гола, за да доближи „Старата госпожа” до нова титла.

Страхотен мач за „делфините” изигра Иван Пелицоли, който на 6 пъти спаси чисти положения само преди почивката.

Първо Джакерини тества ръкавиците на Пелицоли след корнер на Лихщайнер в 12-ата минута. Погба стреля в аут, а стражът спаси с крака шут на Джовинко.

Вучинич центрира перфектно за Видал зад защитата, но Пелицоли от няколко метра спаси удара му.

Джовинко се контузи при опит да вкара. Капуано подложи крак и изчисти напълно според правилата, но Атомната мравка с все сила изрита бутонката на съперника и бе изнесен на носилка. Замени го Куалярела.

Резервата можеше веднага да се разпише с шут по диагонала, но Пелицоли изби удара му в лявата греда и гол пак нямаше.

Асамоа центрира силно в началото на втората част, вратарят изби в краката на Вучнич, който не нацели празната врата и прати в аут.

Пелицоли продължи да прави чудеса и спаси воле от въздуха на Куалярела, избивайки над вратата.

Юве изпълни бързо един пряк свободен удар, Видал получи пас в наказателното, но Рицо го задържа с ръка и съдията Перуцо му показа директен червен картон. Вучинич уверено прати в левия горен ъгъл и направи 1:0 в 72-ата минута.

Черногорецът бе изведен от Видал и се разписа по диагонала, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

Вучинич все пак вкара втория си гол в 78-ата минута. Той финтира един бранител и покрай друг намери мрежата за 2:0.

Матри влезе като резерва и стана причина за почетен гол на Пескара. Нападателят изгуби топката в центъра, а Кашоне прати красиво воле с левия крак в мрежата на Сторари, който до този момент на мача не бе направил нито едно спасяване.

Ювентус е лидер със 71 точки, на 12 пред втория Наполи, който е с мач по-малко.
Тежа контузия за халф на Славия, играещ за Мъри Стоилов

Соле откаран с линейка в болница

Хетафе най-накрая победи в Ла Лига

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня