Супер Депор с 3-а поредна победа, помириса спасението (ВИДЕО)

Ла Коруня би у дома прекия конкурент за оцеляване Сарагоса с 3:2

Отборът на Депортиво (Ла Коруня) съживи надеждите си за спасение, след като обърна у дома директния конкурент за оставане в елита Сарагоса с 3:2. Срещата се игра на стадион "Риасор" и бе от програмата на 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна крайно любопитно, като около 100 фена на двата тима влязоха в неравна битка преди началото на двубоя. Феновете на Ла Коруня превъзхождаха тези на Сарагоса и то сериозно. Привържениците на Депортиво, които влязоха в боя бяха около 70-80, докато тези на тима от Арагона бяха около 25-30. Намесата на органите на реда предотврати по-сериозно меле. Привържениците са се сбили в местен бар, който е бил изпочупен. Двама запалянковци са по-тежко ранени и веднага са откарани в местната болница.

Мачът на „Риасор” пък започна много добре за домакините, които поведоха с гол на Бруно Гама (11) след асистенция на Валерон.

Последва обаче пълен обрат в полза на арангонците, след като Елдер Пищига (16-дузпа) и Пако Монтанес (35) след пас на Мовия бяха точни за 1:2. Галисийците обаче изравниха още преди почивката чрез Карлос Марчена (41), възползвал се от подаване на Агияр.

През втората част в 56-ата минута пък Абрахам си вкара автогол и подари победата на домакините. Същият този Абрахам си изкара втори жълт картон и съответно червен в 81-ата минута и остави Сарагоса да доиграе срещата в намален състав.

След успеха си Ла Коруня се отлепи от последното място във временното класиране и вече е на 18-а позиция с 26 точки само на една от спасителния бряг. Именно на него или по-точно 17-ото място се намира Сарагоса с 27 пункта.
Начо Фернандес си тръгва от Реал и потегля към Саудитска Арабия

Той се е разбрал с Ал Кадисия

Анчелоти иска Рабио в Реал

Френският халф е опция за "белия балет"

Ламин Ямал ще запише поредния си рекорд с екипа на Испания

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон