Отборът ни по естетическа гимнастика с шанс за злато от Световната купа в София

Националният отбор на България зае първо място в квалификацията на Световната купа по естетическа гимнастика за жени, която стартира днес в София.

Зала "Универсиада" не успя да събере всички желаещи да гледат надпреварата. Българките в състав Мария Аспарухова, Десислава Пейчева, Ралица Герчева, Джулия Тодорова, Елена Вашева, Радка Настева, Виктория Стоянова и Грета Христова получиха оценка от 18.100 точки.

Оценката от квалификация важи за финала в неделя, така че българките имат голям шанс да спечелят златните медали. На второ място в квалификациите е OVO Team (Финландия) с 18.05 точки, а на трето Яника Съншайн (Естония) със 17.70 точки.

Вторият български тим Левски-Бонитас получи 16.00 точки и се нареди осми.

При девойките квалификацията спечели Виктория (Русия) с 18.85 точки, пред Минетит (Финландия) с 18.05 точки и Сонет (Русия) със 17.70 точки. Българският национален отбор в състав Петя Борисова (Академик София), Мина Асенова (Академик София), Ирина Симеонова (Ритмика), Моника Сокерова (Левски), Цветослава Илиева (Левски), Анелия Даскалова (Импала), Весела Стоилова (Левски-Илиана) и Магдалена Иванова (ЦСКА) е шести със 17.30 точки. Отборът на Академик (София) е на осма позиция с 16.25 точки

България получава още една квота в класическата борба за олимпийските игри в Париж 2024