Йелена Янкович се класира за финала в Чарлстън

Сестрите Уилямс определят съперничката й за титлата

Поставената под номер 9 Йелена Янкович се класира за финала на турнира по тенис в Чарлстън (Южна Каролина) с награден фонд 795 707 долара.  Сръбкинята надделя с 6:4, 6:7 (6), 6:2 срещу Стефани Фьогел от Швейцария.

28-годишната Янкович игра неуверено в първата и втората част, след които резултатът в мача беше равен - 1:1.

Фьогел, която се намира на 63-о място в световната ранглиста, победи в тайбрека във втория сет, затруднявайки максимално именитата си съперничка.

Йелена Янкович спечели последните четири гейма в третата част и си осигури участие на финала срещу Серина Уилямс.

Американката, която заема първо място в ранглистата на УТА, спечели с 6:1, 6:2 за 54 минути срещу по-голямата си сестра Винъс Уилямс.
Серина е 2-кратна шампионка от турнира в Южна Каролина, като през 2012 година тя спечели финала срещу чехкинята Луцие Шафаржова. Винъс Уилямс също е бивша шампионка в Чарлстън.