10 от Лудогорец и 11 от Литекс не си вкараха (ВИДЕО)

Преднината на разградчани пред Левски се скъси на 2 точки

Литекс и Лудогорец не се победиха в яко дерби под дъжда. Равностойната битка в Разград завърши 0:0. От 57-ата минута нататък домакините играха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Йордан Минев. "Орлите" обаче не се предадоха до края и пропуснаха няколко добри ситуации, едно от които удар в гредата на Марселиньо.

Равенството означава, че преднината на Лудогорец пред Левски се сви до 2 точки десет кръга преди края на сезона. Литекс пък отстъпи в класирането и заема 5-то място, след като бе изпреварен от преките си опоненти ЦСКА и Ботев.

Кадрови проблеми принудиха Христо Стоичков да прибегне до някои промени в състава си. В нападение той заложи на бразилския тандем Жуниор и Ванжер, докато капитанът Г. Миланов заигра като вътрешен халф с Цветков. Шанс за изява като титуляр по десния фланг получи Момчил Цветанов.

Срещата очаквано започна равностойно и оспорвано. Домакините пробваха чрез Александров и Гъргоров да изненадат Пиргов с далечни удари, докато оранжевите разчитаха на комбинации и контраатаки. В 22-та минута Ваюши се вряза в отбраната и центрира, но бранител на Лудогорец изчисти от голлинията. Десет минути по-късно ловчанлии създадоха най-опасната ситуация за първото полувреме в мача. Ванжер бе изведен на стрелкова позиция и веднага стреля, но стражът Стоянов прояви рефлекс и майсторски изби.

След почивката ситуацията не се промени - здрава битка и високо темпо, независимо от дъжда и трудния терен. Оранжевите, които повече от половин час играха с човек повече заради заслужен втори жълт картон на Йордан Минев, търпеливо чакаха своя шанс в предни позиции, докато отзад с класа и хладнокръвие Пиргов не допусна изненади. Литекс опита да стигне до гол чрез контри, но Ваюши и Ванжер бяха спрени непозволено. В 84-та минута Лудогорец сътвори опасна атака, но Марселиньо нацели левия страничен стълб. В даденото от съдията продължение Божиков можеше да се превърне в герой, но Стоянов отново се прояви на висота и парира силния му шут.