Тотнъм изтръгна точка от Евертън с късен гол за 2:2 на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Адебайор изведе Тотнъм още в първата минута, "карамелите" обърнаха, но Сигурдсон остави една точка в Северен Лондон

Тотнъм поведе, но в края бе щастлив да измъкне точка след 2:2 с Евертън на „Уайт Харт Лейн” в 32-ия кръг на Висшата лига и двата отбора затегнаха още повече възела около визите за евротурнирите в челото на таблицата. „Шпорите” поведоха с гол от съблекалните на Адебайор, но
Ягиелка бързо изравни с глава. Миралас  изведе „карамелите” след страхотен рейд и точен удар по диагонала малко след почивката, но в края Гилфи Сигурдсон довкара след греда и направи 2:2.

Тотнъм беше без контузената си звезда Гарет Бейл и Аарън Ленън, докато Дейвид Мойс остави Йелавич на пейката.

Мачът започна перфектно за Андре Вияш-Боаш. Вертонген центрира отляво и Адебайор засече с летящ шпагат, за да вкара за 1:0. Бяха изминали само 34 секунди и това е вторият най-бърз гол във Висшата лига този сезон. Най-бързият е на Робин ван Перси срещу Уест Хем.

Евертън държа началния натиск и бързо изравни. Бейнс центрира от корнер, а на далечната греда Фил Ягиелка се пребори и ниско между краката на вратаря направи 1:1.

Тотнъм пак натисна и потърси дузпа за игра с ръка на Гибсън, но съдията правилно даде само корнер.

Мойс пусна Йелавич в началото на втората част и веднага след смяната гостите поведоха.

Аничебе се луташе сред защитата на Тотнъм, смути бранителите, Кевин Миралас пресече, проби на скорост, развинти Вертонген с финтове и ниско по диагонала направи 1:2.

АВБ учуди феновете като извади Муса Дембеле, за да пусне Том Хъдълстоун.

Хауърд спаси удар на Адебайор, но „карамелите” се прибраха да пазят крехкия аванс и бяха наказани.

Уокър проби отдясно, центрира, топката бе оставена за Адебайор, който тресна дясната греда, но тя щастливо се озова в краката на Сигурдсон и исландецът на празна врата изравни за 2:2.

До края и двата тима можеха да спечелят, но изпуснаха и вълнуващото 2:2 остана краен резултат.

Тотнъм остава трети с 58 точки, но ще отстъпи позицията на Челси при победа на „Сините” срещу Съндърланд. Евертън е шести с 52 точки.