2. - Италия
  3. Безценна победа с 3:1 за Палермо в Генуа (ВИДЕО)

Безценна победа с 3:1 за Палермо в Генуа (ВИДЕО)

Сицилианците се изравниха по точки със Сиена и Дженоа в дъното, Ди Натале бележи два пъти за успех на Удинезе с 3:1 над Киево

Палермо спечели витална победа с 3:1 при гостуването си на Сампдория в 31-ия кръг на Серия А и вече се изравни по точки със Сиена, който заема спасителното 17-о място.

В Генуа гостите от Сицилия поведоха в 35-ата минута. Миколи центрира от фаул почти на тъча, а Фон Берген бе оставен на задната греда и малко случайно пусна със шпагат зад вратаря за 0:1.

Мунари обаче изравни много бързо в 43-ата минута след пас на Едер.

В началото на втората част гостите вкараха два бързи гола. Йосип Иличич изведе Палермо напред в 50-ата минута, а Сантяго Гарсия се измъкна на задната греда и вкара трети гол след центриране на Миколи от корнер в 56-ата.

Три отбора имат по 27 точки – Сиена, Дженоа и Палермо. Само един от тях ще се спаси най-вероятно, защото 16-ия Аталанта има 7 точки аванс.

Пескара уверено върви към Серия Б с 21 точки на дъното. Самп има 36 на 13-а позиция.

Удинезе резонно победи Киево с 3:1.

Тото Ди Натале даде добър аванс от 2:0 на „зебрите” с два бързи гола в 20-а – 25-а минута, а Пап върна едно попадение преди почивката. В края Бенатия осигури победата с трети гол.

Удинезе е 9-и с 45 точки, Киево има 35 на 15-а позиция.

Сиена изпусна шанса да се доближи към спасението и направи 0:0 у дома с Парма.

Катания и Каляри също направиха 0:0 в мач, който оставя двата тима в средата на таблицата, като Катания е на осмо място, а сардинците на 11-о.

Ето всички резултати и голмайстори в 4-те мача от 31-ия кръг на Серия А в неделния следобед:

Сампдория - Палермо 1:3
0:1 Фон Берген '35
1:1 Мунари '43
1:2 Иличич '50
1:3 Гарсия '56

Удинезе - Киево 3:1
1:0 Ди Натале '20
2:0 Ди Натале '25