Челси обърна Съндърланд и влетя в топ 3 (ВИДЕО)

"Сините" се наложиха с 2:1 над "черните котки" в дебюта на Ди Канио

Отборът на Челси постигна много важна победа в борбата си за класиране в топ 4, след като днес се наложи трудно с 2:1 над тима на Съндърланд. Срещата се игра на стадион "Стамфорд Бридж" и бе от програмата на 32-ия кръг на английската Висша Лига.

Сблъсъкът бе дебют за новия мениджър на гостите Паоло Ди Канио. Неговите възпитаници започнаха добре двубоя, като се представиха на висота в отбрана през първата част.

Въпреки това "сините" имаха своите шансове за отбелязване на попадение, ала Оскар и Ба изтърваха от изгодни позиции.

В самия край на първата част пък, "черните котки" шокираха "Стамфорд Бридж", повеждайки в резултата след автогол на Аспиликуета.

Втората част обаче започна по същия начин, след като в 47-ата минута Килгалън върна жеста на домакините, след като вкара топката в собствената си мрежа за 1:1.

Натискът на Челси в началните минути обаче бе силен и в 55-ата лондончани стигнаха до пълен обрат. Тогава Бранислав Иванович отклони в мрежата на Миньоле далечен удар на колегата си в отбрана Давид Луиш.

До края на срещата Фернандо Торес имаше възможност да отбележи и трети гол за домакините, завършвайки добра комбинация на Хуан Мата и Оскар, но топката премина над напречната греда.

След успеха "сините" се изкачиха на 3-о място във временното класиране с актив от 58 точки, колкото има и 4-ят Тотнъм, на 2 пред 5-ия Арсенал. Гостите от Съндърланд пък са 17-и с 31 точки, само на една от зоната на изпадащите.