Уигън запрати КПР към Чемпиъншип след драматично 1:1 в Лондон (ВИДЕО)

Шон Малоуни изравни за Латикс в последната минута от пряк свободен удар, КПР игра над час с 10 души

Куинс Парк Рейнджърс почти загуби надежди за оцеляване след  1:1 на „Лофтъс роуд” срещу прекия съперник за оцеляване Уигън в 32-ия кръг на Висшата лига.

Играчите на Хари Реднап играха над час с човек по-малко след червен картон на Боби Замора в средата на първата част, но въпреки това Лоик Реми изведе домакините напред в 85-ата минута, но Шон Малуни изравни от пряк свободен удар секунди преди края.

Хиксът оставя КПР на 19-о място, но разликата до 18-ия Уигън и 17-ия Съндърланд  е 7 точки.

КПР бе по-добрият отбор в мача и само малшансът и някои отсъждания на рефера Фил Дауд лишиха „рейнджърите” от успех.

В 9-ата минута Босингва центрира от фланга, Замора свали за Реми, но силният удар на французина нацели лявата греда.

Домакините останаха с 10 души в 21-ата минута. Замора много глупаво изрита в главата Жорди Гомес с удар от каратето след хвърлена топка от тъч. Гомес игра с глава, а Замора го ритна в бутоните напред. След кратка консултация със своя асистент на тъча, Фил Дауд показа директен червен картон  на тарана.

Гомес и Макманаман не бяха точни, а предимството на Уигън във владеенето на топката не доведе до чисти голови ситуации.

Реми не можа да засече добро центриране на Таарабт след паузата, а Таунзънд стреля над вратата от пряк свободен удар.

Малоуни надбяга Онуоха на крилото и прати чудесно центриране, но Макартър заби с глава в земята и право в обятията на Жулио Сезар.

КПР поведе с бърза контра пет минути преди края на редовното време. Имаше фаул за Уигън, шутът на Фигероа бе блокиран, М’Биа пусна за Реми вдясно, а нападателят с красив и ефектен удар с вътрешен фалц в далечния ляв ъгъл препарира вратаря за 1:0.

В добавените 4 минути домакините направиха две необмислени нарушения пред своето наказателно поле и платиха скъпо.

В 4-ата минута на продължението М’Биа направи нарушение на около 18 метра от вратата, а Шон Малоуни с перфектен удар над стената разпечата вратата на Жулио Сезар за 1:1 и донесе безценна точка на „Латикс”.

Куинс Парк Рейнджърс е 19-ти с 24 точки, Уигън има 31 на 18-о, с колкото е и 17-ия Съндърланд. Уигън има и мач по-малко.