2. Други спортове
  3. Злато за България от Световната купа по естетическа гимнастика

Злато за България от Световната купа по естетическа гимнастика

Националният отбор на България спечели златните медали на Световната купа по естетическа гимнастика за жени, която завърши в София

Националният отбор на България спечели златните медали на Световната купа по естетическа гимнастика за жени, която завърши в София. Зала "Универсиада" не успя да събере всички желаещи да гледат надпреварата,а сред зрителите бяха Силвия Митева, Мариела Пашалиева, Елизабет Колева и много други изявени български гимнастички.

Българките в състав Мария Аспарухова, Десислава Пейчева, Ралица Герчева, Джулия Тодорова, Елена Вашева, Радка Настева, Виктория Стоянова и Грета Христова получиха оценка от 18.55 точки. Вчера в квалификациите те бяха оценени с 18.10 точки и събраха сбор от 36.65 точки.

На второ място остана OVO Team (Финландия) с 36.25 точки (18,05+18,20), а на трето място с Небеса (Русия) с 35.95 (17.65+18.30) точки.Вторият български тим Левски-Бонитас остана осми със сбор от 31.85 точки (16,00+15,85).

Българската столицата бе домакин и на световното първенство за девойки. Титлата спечели Виктория (Русия) с 38.00 точки (18,85 точки в квалификации и 19,15 точки във финала. Сребърните медали станаха притежание на Минетит (Финландия) с 36,25 (18,05+18,20) точки, а бронзовите взеха OVO Junior Team (Финландия) с 35.25 (17,60+17,65) точки. Българският национален отбор в състав Петя Борисова (Академик София), Мина Асенова (Академик София), Ирина Симеонова (Ритмика), Моника Сокерова (Левски), Цветослава Илиева (Левски), Анелия Даскалова (Импала), Весела Стоилова (Левски-Илиана) и Магдалена Иванова (ЦСКА) се класира шести с 34.65 (17,30+17,35) точки. Отборът на Академик (София) завърши осми с 32.70 (16.25+16.45) точки.