Генков с греда при загуба на Висла

Българският нападател Цветан Генков удари греда при загубата на Висла (Краков) с 1:2 като домакин на Пиаст Гливице в мач от 21 кръг на полската Екстракласа. Това беше първата загуба на Висла от началото на годината.

Ивица Илиев даде аванс на ранен аванс на домакините с попадението си в 8-ата минута, а до края на първото полувреме Генков стреля в гредата на вратата на Якоб Шумски.

В 69-ата минута българският нападател получи жълт картон, а минута след това Дамиан Збозиен изравни за гостите. Три минути след това Рудолф Урбан донесе победата на Пиаст Гливице.

Заради получения картон Цветан Генков ще пропусне предстоящото дерби с лидера Легия (Варшава) на 13 април заради натрупани картони. Висла (Краков) е на 10-о място с 27 точки, докато Пиаст Гливице е пети с 33.
Официално: Наш талант с трансфер във Вердер