Севиля би Билбао с късен гол на Негредо (ВИДЕО)

Баските паднаха с 1:2 в Андалусия

Севиля победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в последен мач от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион. В герой на “Рамон Санчес Писхуан” се превърна нападателят Алваро Негредо. Испанският национал донесе победата на домакините с двата си гола в 4-ата и 87-ата минута.

Той първо откри, след като засече с глава центриране от фаул и прониза вратаря Горка Ираисос за 1:0. В 50-ата минута Коке можеше да удвои, но отблизо удари гредата.

Пет минути по-късно обаче Атлетик изравни па аналогичен начин. Гурпеги засече подаване от фаул и с глава се разписа за 1:1. Домакините не се предадоха и отчаяният им щурм даде резултат в 87-ата минута. Тогава звездата Хосе Антонио Рейес (екс Атлетико Мадрид и Арсенал) направи отличен пробив по лявото крило и асистира на находчивия Негредо, който фиксира крайното 2:1.

Това бе гол №16 за стрелеца от началото на сезона. И двата отбора завършиха мача с по 10 души.

Първо беше изгонен Фернандо Наваро от домакините в 74-ата минута, а след това и французинът Лапорт в 80-ата минута.