Бързо темпо, много нерви и 0:0 в дербито на 21-ия кръг в "А" група (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА и Лудогорец не успяха да си вкарат пред 5 хиляди зрители на "Армията"

Отборите на ЦСКА и Лудогорец не излъчиха победител в дербито на 21-ия кръг на родната "А" група, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион "Българска армия" пред около 5 хиляди зрители.

Като мачът бе доста динамичен, изпълнен с нервност и твърди влизания и от двата отбора.

Двубоят започна на бързи обороти от самото начало, като в началните минути "червените" натиснаха съперника си в неговата половина, но без чисти голови положения.

Шампионите разчитаха на контраатаки и именно след една такава преди Мишо Александров се откри най-чистата възможност за гостите през първата част, ала изстрелът му с левия крак от границата на наказателното поле премина над вратата.

Това положение стъписа "армейците" в следващите минути и гостите от Разград на свой ред натиснаха противника си. Въпреки високото темпо обаче чистите положения пред двете врати така и не идваха.

В 15-ата минута Делев шутира неточно от дистанция, а 120 секунди по-късно примера му последва Гъргоров, само че от фаул.

След преполовяването на полувремето играта се поизостри и зачестиха твърдите влизания в средата на терена.

Така дойде 37-ата минута, когато Варела получи пред наказателното поле, освободи си място за удар и шутира с левия крак, но над вратата, пропускайки най-добрата възможност за ЦСКА през първата част.

До края на полувремето голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира много динамично с по едно положение пред двете врати и силен натиск на домакините.

Първо в 51-ата минута Варела центрира коварно от фаул, топката тупна пред Стоянов, който успя да отрази с една ръка, кълбото стигна в Анисе, който шутира, но бранител на гостите сложи тялото си на пътя на топката.

4 минути след това Лудогорец можеше да излезе напред в резултата, след като Кайсара центрира от десния фланг за непокрития Гъргоров, Бадема не успя да засече от няколко метра, топката стигна в Александров, който центрира меко за Иван Стоянов, който също не успя да намери топката от воле.

След това положение играта се накъса в следващите минути, но постепенно "червените" отново успяха да притиснат съперника си в половината му.

В 70-ата минута Анисе проби страхотно по десния фланг и намери Саша на границата на наказателното поле, бразилецът стреля с левия крак, но Владо Стоянов спаси.

120 секунди по-късно Чочев опита късмета си от дистанция, ала стражът на шампионите отново бе на висота. В 77-ата минута пък, Камбуров стреля в стената на гостите от фаул, след това топката стигна в Саша, който шутира от далечна дистанция, но много над вратата.

Така дойде 84-ата минута, когато при една контраатака Иван Стоянов шутира страхотно от около 25 метра, но за негово нещастие топката срещна лявата странична греда на Черни.

До края на мача ЦСКА продължи да търси победния гол, но вместо това в даденото от рефера добавено време Лудогорец можеше да стигне до трите точки. След слабо подаване на Чочев от фаул "орлите" овладяха кълбото и направиха бърза контраатака, при която Бакалов овладя в предни позиции за шампионите и шутира с десния крак по земя, но Черни се разтегна добре и спаси.

Гол до края все пак не падна и така ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в дербито на 21-ия кръг на "А" група.

13 Черно Море 21 5 5 11 16:30 -14 20
14 Миньор Пк 21 4 4 13 13:34 -21 16
15 Етър 21 4 4 13 18:46 -28 16
16 Монтана 21 3 4 14 18:32 -14 13