Спорно съдийство беляза трудна победа на Левски в дебюта на Николай Митов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пастата дава дузпа за просване, гони двама от Локо и един от Левски за компенсация

Левски взе трудна победа с 2:1 над Локомотив (Сф) в дебюта на новото треньорско ръководство на „сините”, начело на което застана Николай Митов. Де Карвальо от дузпа и Жоао Силва донесоха успеха на стадион „Георги Аспарухов”, като между тях изравнително попадение за Локо (Сф) отбеляза резервата Бибишков. Съдийството обаче отново се превърна в основна тема. Главният рефер Стефан Спасов даде много спорна дузпа за Левски, изгони двама футболисти от състава на гостите и един от този на домакините за компенсация.

С този успех Левски временно се изкачи на първото място в класирането с актив от 49 точки, с 1 повече от Лудогорец, който в понеделник приема Локо (Пд). Локо (Сф) остана точно над чертата, на 12-ата позиция с 20 точки, колкото обаче има и 13-ият Черно море.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Новият треньор на Левски Митов започна с юношата Пламен Тонев Илиев като дясно крило. Това бе дебютен мач за младока в "А" група. Досега той имаше 2 участия със синята фланелка за купата и 2 в контроли.

Левски започна вяло мача и Локо (Сф) създаде първата голова възможност. Пеев използва липса на концентрация в „синята” защита и изведе Светослав Петров очи в очи с Пламен Илиев от средата на половината на Левски. Петров напредна, но реши да комбинира наляво със своя съотборник Бранимир Костадинов, който само трябваше да ритне топката в мрежата. Но Мулдер се върна навреме и със самоотвержен шпагат успя да попречи на нападателя да отбележи.

Две минути по-късно, в 7-ата защитник на Локомотив действа хазартно, като върна спорна топка към вратаря Митрев. Де Карвальо притисна юношата на Левски, чийто избиване рикошира в краката на тарана и топката полетя над опразнената врата на гостите.

Митрев изби силен шут на Де Карвальо в 16-ата минута преди чернокожият нападател да спечели дузпа две минути по-късно. Той се възползва от шпагат на Дюлгеров при свой пробив, за да потърси съприкосновение и да се строполи в пеналтерията. Стефан Спасов не се поколеба да свири дузпа. Де Карвальо изпълни точно в обратния на Митрев ъгъл за 1:0.

В 21-ата минута дебютантът в „А” група Пламен Т. Илиев пропусна да покачи аванса на „сините”. Михелич го потърси на далечната греда, като юношата трябваше да засече в опразнената врата, но бранител го притисна и младокът чукна топката встрани от целта.

В 23-ата минута Локомотив (Сф) остана с човек по-малко за втори жълт картон на бразилеца Том. Халфът, който дотогава организираше играта на гостите, дълго време се държеше за главата, негодувайки от решението на Пастата да го санкционира отново и при второто му нарушение.

В 34-ата минута реализаторът на Левски Базил де Карвальо, който вкара 17-ия си гол този сезон, трябваше да бъде сменяван принудително. Таранът получи болки и Жоао Силва влезе на неговото място.

До почивката Ели, Йовов и Силва с глава пробваха добри удари, които бяха неточни. За Локо (Сф) Костадинов стреля с глава встрани от вратата.

За второто полувреме Емил Велев, който наблюдаваше мача от трибуните заради наказание, извърши двойна смяна. Влязоха новото попълнение Уилкер и опитният нападател Бибишков.

Именно бившият играч на Миньор изравни резултата в 59-ата минута. Димитър Илиев изведе Бибишков, който бе на ръба на засадата. Таранът се пребори с Мулдер и шут под гредата и рикошет в направи безпомощен Пламен Илиев за 1:1.

Локо (Сф) получи нов тласък шест минути по-късно, когато Михелич сякаш удари Димитър Илиев с лакът в лицето при въздушен двубой, за което получи директен червен картон и численото равенство бе възстановено.

Левски се хвърли в атака. Родригес би силно под гредата в 71-ата минута, но Митрев се разтегна и изби.

Две минути по-късно втори футболист на Локо (Сф) беше изгонен. Бранеков влезе грубо с бутоните напред към глезена на резервата Вутов и получи директен червен картон.

С човек повече на терена „сините” стигнаха до второ попадение в 78-ата минута, когато бомба на Жоао Силва от дъгата на наказателното поле едва не скъса мрежата зад Митрев, който нямаше какво да стори.

В 86-ата минута Родригес, който беше моторът на Левски, се измъкна сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и Митрев я улови.