3. Уигън отива на исторически финал за ФА Къп след 2:0 над Милуол (ВИДЕО)

Уигън отива на исторически финал за ФА Къп след 2:0 над Милуол (ВИДЕО)

"Латикс" чакат победителя от Челси - Манчестър Сити в битка за трофея

Уигън уверено достигна до финала за ФА Къп след победа с 2:0 на Милуол в първия полуфинал на "Уембли". Шон Малоуни и Калъм Макманаман пратиха "Латикс" в сблъсъка за трофея с голове в двете полувремена. За първи път в своята история Уигън ще играе финал за ФА Къп.

На финала Уигън очаква победителя от другия полуфинал Челси - Манчестър Сити, който ще се играе утре от 18:00.

Над 62 000 зрители изгледаха мача на живо, но в неговия край грозни сцени и бой по трибуните помрачиха празничната атмосфера.

Кио изпусна първата добра възможност за Милуол и прати с глава опасно към Ал-Хабси, но гол не падна. Макманаман стреля силно от дистанция право в ръцете на Дейвид Форд.

Уигън поведе в 25-ата минута. Аруна Коне подаде повече по инстинкт, но намери Шон Малоуни и шотландският национал опъна мрежата зад Форд за 1:0.

Шарнер стреля акробатично от воле след корнер, но слабо и вратарят на лондончани спаси.

Уигън се наслаждаваше на цели 72% владение на топката в голяма част от първото полувреме, въпреки че „лъвовете” се опитваха да дават отпор.

Макманаман стреля опасно покрай гредата в 50-ата минута, а Милуол рядко правеше смислено атаки.

Най-доброто положение за тима от Чемпиъншип дойде в 58-ата минута. Крис Тейлър спечели фаул, но Джеймс стреля на сантиметри над гредата.

Кио бе блокиран и точно „лъвовете” се вдигаха на щурм, когато Уигън нанесе втори и съкрушителен удар.

Коне подхвана атака, Жорди Гомес пусна страхотен извеждащ пас за Калъм Макманаман, а 21-годишният талант заобиколи вратаря и завърши атаката с гол за 2:0.

Сега един голям финал очаква момчетата на Роберто Мартинес. Утре Челси и Манчестър Сити спорят за другото вакантно място в мача за трофея.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс