Финландец вдъхнови Шалке за 2:2 с Леверкузен (ВИДЕО)

"Миньорите" губеха с 0:2, но Теему Пуки вкара гол и изработи дузпа

Шалке се измъкна сух от дербито с Байер Леврекузен в 29-ия кръг на Бундеслигата и стигна до 2:2 на "Фелтинс Арена", въпреки че губеше с 0:2 до 71-ата минута.

"Аспирините" поведоха в края на първата част. Кадлец пусна за Ларс Бендер отдясно, той центрира и на задната греда Симон Ролфес разстреля Хилдебранд с глава за 0:1.

Михал Кадлец удвои аванса преди да е изтекъл час игра след пряк свободен удар, при който Кислинг леко отклони с глава.

Обратът започна в 71-ата минута. Вратарят Берндт Лено изби лошо нисък шут на Бастош и резервата Теему Пуки намали на 1:2 само 5 минути след своето влизане като резерва на мястото на Марика.

Три минути преди края финландецът Пуки изработи и изравнителния гол. Той бе фаулиран от Йомер Топрак в наказателното поле, а съдията Мануел Грефе даде дузпа за Шалке и диркетен червен картон за Топрак.

Рафаел не сбърка от бялата точка и донесе точка на "кралскосините".

Шалке е 4-и с 46 точки и още има шанс да настигне Байер Леверкузен, който е трети с 50.